Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1889
Ja już chyba nie rozumiem światu. Jest pandemia, ludzie są nią zmęczeni. Pojawia się rozwiązanie, nadzieja - szczepionka. Nagle okazuje się że połowa moich znajomych to antyszczepionkowcy, wirusolodzy i naukowcy. 5 minutowa lektura wysrywu z Facebooku wystarcza im na wysunięcie dalekoidących wniosków. A skoro nie szczepionka na covid, to dzieci też pewnie nie będą chcieli szczepić...

#koronawirus
  • 405
  • Odpowiedz
@nychu: Kolejny wpis robiący z ludzi którzy nie chcą się szczepić na Covid "płaskoziemców" i ogólnie antyszczepionkowców.

Gdy włączyłem na święta w domu TV to aż razi to nawoływanie to szczepień i wyśmiewanie ludzi którzy się zaszczepić nie chcą.
  • Odpowiedz
Internet spowodował, że ludzie uważają siebie za mądrzejszych od ekspertów, którzy poświęcili życia żeby zgłębić daną dziedzinę. Od marca 90% użytkowników wykopu to uznani i szanowani wirusolodzy i eksperci od zwalczania pandemii.


@Mathas: dzięki Internetowi, ludzie mogą zapoznawać się z wynikami badań/artykułami/wypowiedziami wielu naukowców/innych takich, którzy wcale zgodni w swoich opiniach nie są. Gdy nie było Internetu, pozostawała ci encyklopedia PWN i Trybuna Ludu - a tam były zamieszczane jedynie
  • Odpowiedz
  • 1
@nychu mi by wystarczył jeden odpowiedzialny który powie ze bierze na siebie odpowiedzialność za bezpieczeństwo szczepionki

Zwłaszcza że badania kliniczne się nie skończyły
Zwłaszcza że brak szczepienia może pociągać za sobą konsekwencje w postaci ograniczeń

Jeden odpowiedzialny i
  • Odpowiedz
@nychu: Ok mając potwierdzenie, że masz przeciwciała jaki jest sens zmuszania do zaszczepienia eksperymentalną szczepionką, której długofalowe skutki są nieznane?
  • Odpowiedz
: Nie widze powodu żeby się szczepić....

@Granat556: To zacznij od przestudiowania wzrostu śmiertelności w Polsce. Ciekawa statystyka. Jeszcze raz, ludzie będą umierać na wszystko, dopóki panepidemia nie ustanie, a służby medyczne nie dostaną oddechu. Zresztą tak było za każdym razem w historii ludzkości.
  • Odpowiedz
@SonGocha99: tak. https://www.henryford.com/blog/2020/11/why-is-covid-more-contagious-than-flu


@Nihas: Czyli maseczki nie mają żadnego zastosowania, bo wirus i tak jest w powietrzu dłużej nawet do godzin, a przyłbice to już żart, wentylowane pomieszczenia rozpylają go więcej?

COVID-19 mostly spreads from person to person through respiratory droplets that are released when you breathe, talk, cough or sneeze. These droplets can be inhaled or land in your nose or mouth. But COVID-19 particles that are smaller than these droplets can linger in the air for minutes to hours, making
  • Odpowiedz
@nychu: Pomysł sobie ile debilnych i ograniczających ludzi pomysłów wprowadził tez i każdy inny rząd przez lata.
Ile było afer, ile nagrać, podsłuchów które pokazują ze każda frakcja od zawsze gardzi plebsem, czyli Tobą i mną.
I teraz akurat nagle chcą dla wszystkich dobrze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@SonGocha99: nie, wyciągasz złe wnioski xD maski są skuteczne i na covid i na grypę, ale przez cechy koronawirusa, są na niego skutecznie po prostu mniej, więc nie ograniczą rozprzestrzeniania tak mocno.
  • Odpowiedz
@Mathas: myślę, że problem w ty, iż nawet jak idziesz do specjalisty lekarza (nie mówię już o samych szczepionkach) to każdy jeden ma inna koncepcję co ci dolega, mimo że objawy te same, oni te same szkoły kończyli. Ludzie przestają wierzyć autorytetom, bo te są coraz bardziej mierne, nie tylko z dziedziny medycyny. Nie jestem przeciw szczepieniu jakimkolwiek, szczególnie szczepieniom podstawowym dla dzieci, bo jednak dziesiątki lat prac badawczych coś
  • Odpowiedz