Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1889
Ja już chyba nie rozumiem światu. Jest pandemia, ludzie są nią zmęczeni. Pojawia się rozwiązanie, nadzieja - szczepionka. Nagle okazuje się że połowa moich znajomych to antyszczepionkowcy, wirusolodzy i naukowcy. 5 minutowa lektura wysrywu z Facebooku wystarcza im na wysunięcie dalekoidących wniosków. A skoro nie szczepionka na covid, to dzieci też pewnie nie będą chcieli szczepić...

#koronawirus
  • 405
  • Odpowiedz
Nie można mieć wątpliwości i swojego zdania bo nie.


@Kimtchie: czas na wątpliwości już przeminął, kiedy nie było wystarczającej ilości rzetelnych informacji. Teraz kiedy jest pełno popularnonaukowych treści w tym temacie, wątpliwości mają tylko niedouczone szury.
  • Odpowiedz
Co to za porównanie?


@Nihas:porownanie z dupy, jak to na Wykopie.

Nie umrzesz dlatego, że nie kupiłeś auta,


Prawdopodobieństwo śmierci w wyniku niekupienia auta jest zbliżone do prawdopodobieństwa śmierci w wyniku Sars-ncov-2.

dodatkowo kupując auto nie chronisz innych.


Otóż chronię, ponieważ:
1) być może ktoś nie kupi uszkodzonego samochodu
2) będę sobie kaszlał w samochodzie, a nie w komunikacji miejskiej.

EOT z mojej strony, wracam do #!$%@? na podatki na pińsetplusy
  • Odpowiedz
@nychu: Uwierz mi, wystarczyłoby to że partia rządzącą nie byłby PiS i nawet już teraz w tej chwili wpychałbym się w kolejkę po szczepionkę. Jednak patrząc na to, iż ten rząd zrobił w tamtym roku, jak i na przestrzeni lat masę fikołków to trochę im nie ufam.
  • Odpowiedz
@nychu: koronawirus i ta akcja że szczepionka pokazała ilu jest idiotów. Bo jak nazwać kogoś kto udaje mądrego w temacie o którym nie ma zielonego pojęcia? Jeszcze ze dwa lata będziemy się z tym męczyć przez tych dzbanów.
  • Odpowiedz
Internet spowodował, że ludzie uważają siebie za mądrzejszych od ekspertów, którzy poświęcili życia żeby zgłębić daną dziedzinę. Od marca 90% użytkowników wykopu to uznani i szanowani wirusolodzy i eksperci od zwalczania pandemii.


@Mathas: Otóż to, jest świetny wykład prof. Matczaka na yt jak o tym opowiada, że to kolejna rewolucja zuckerberg tym razem a nie Gutenberga i Marksa ;p

Ludziom się #!$%@?ło i sam mam dużo takich osób w otoczeniu, strasznie
  • Odpowiedz
@SonGocha99: jak ktoś się powołuje na narkolepsję w Szwecji to już widzę, z kim mam do czynienia - z osobą, która nie zrobi choćby krótkiego researchu na temat tego, co pisze
1. Narkolepsja była skutkiem reakcji immunologicznej organizmu na wirusa świńskiej grypy.
2. Jak ktoś dostał narkolepsji po szczepieniu, to po przechorowaniu świńskiej grypy też by dostał.
  • Odpowiedz
@Sondokan: Wiesz z czego jest zrobiona ta szczepionka i jakie są jej konsekwencje ponieważ pachołek Kaczyńskiego cie poinformował?

Na początku 2020 Komenda Główna Policji ogłosiła przetarg na kilka armatek wodnych do tłumienia protestów oraz kilkaset radiowozów do przewożenia aresztantów. W tym samym czasie Agencja Rezerw Materiałowych sprzedała dziesiątki tysięcy masek pełnotwarzowych, a za zgromadzone pieniądze kupiła miał węglowy - był to bodajże luty.

Mam przypomnieć historie wyborów korespondencyjnych i 70mln Sasina?
  • Odpowiedz
jak ktoś się powołuje na narkolepsję w Szwecji to już widzę, z kim mam do czynienia - z osobą, która nie zrobi choćby krótkiego researchu na temat tego, co pisze


@rzwirq2032: jasne, a państwo wypłaca milionowe odszkodowania za nic?( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Wiesz z czego jest zrobiona ta szczepionka i jakie są jej konsekwencje ponieważ pachołek Kaczyńskiego cie poinformował?


@Granat556: chłopie partacze pisowscy nie robili tej szczepionki xd
  • Odpowiedz