Wpis z mikrobloga

@Nihas: Badanie znam, przyznam ze zaczelam wyrywkowo sprawdzac konta na FB ktore zaczely natretnie komentowac na grupach do ktorych naleze a znam mniej wiecej konta/ludzi z grupy poniewaz to pewna spolecznosc (mniejszosc na emigracji) a tu pojawiaja sie nowe, dziwne konta ktorych jedyna narracja sa szurskie komentarze i szczepionkach i plandemii. Konta dziwne, ewidentnie albo skradzione albo preparowane/ boty. Nie mam czasu na tropienie tego ale wyglada na akcje zorganizowana bo
@NaczelnyWoody: Najzabawniejsze jest to, że tych szympansów jest naprawdę dużo (nie tylko antyszczepionkowcy). Coraz częściej spotykają podobnych sobie i upewniają się w swych przekonaniach. Zaczyna przypominać to rosnącą kulę ściegu która na końcu zmiecie cywilizację rozumu i nauki. Całkiem ciekawie został ten problem przedstawiony w filmie "Interstellar" (scena w szkole córki głównego bohatera).
@aircod: a może szukać błędów w sobie najpierw? Po co było przysłowiowym analfabetom dawać złudzenie, że są w stanie ogarniać rzeczy związane z nauką. Ludzie naoglądają się popularnonaukowych bzdetów np. o mechanice kwantowej i myślą, że są już ekspertami, a ja po kilku latach na studiach matematycznych boję się w ogóle tykać takich rzeczy, bo to nie na mój umysł.
@Usul89:
@Nihas:
@matowy

@Nihas: ofc znalezisko o botach i ruskich trollach zakopane - co za przypadek ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dzisiaj już nie muszą działać z taką siłą - wystarczy raz dobrze podpalić a reszta działa sama.

Ciekawe dlaczego w Polsce jest najwyższy poziom sceptycyzmu co do szczepionki? Bo jesteśmy celem nr 1 w EU jeśli chodzi o destabilizację społeczną. A słaba edukacja to bardzo dobre paliwo.
@aircod: Gdyby nie #!$%@? decyzje kolejnych rządów, kompletnie nie mające sensu, irracjonalne i coraz bardziej dokręcające śrubę myśle ze inaczej by wyglądał stosunek do szczepionek. Oczywiście nadal byłoby zapewne sporo ich przeciwników, ale obecnie nawet nie mówi się o tym, ze szczepienia maja pomoc wrócić do normalności - nikt tego nie mówi. Co najwyżej ze trzeba się przygotowywać do życia w nowej normalności, ze szczepienie nie zwolni z masek itp. Sam