Wpis z mikrobloga

o nadal nie wiesz czy po zaszczepieniu nadal roznosisz i jak długo ta szczepionką chroni. No i nadal musisz chronić osoby które nie mogą się zaszczepić.

Więc nawet po zaszczepieniu większości populacji nadal tkwimy w ograniczeniach, maskach i lockdownach do czasu, aż poznamy odpowiedzi na te pytania.


@Smol_PP: no właśnie nie, wyżej ci to już dwa razy tłumaczyłem.
@Wurmloch: i ta różnica z czasem będzie coraz większa, co prowadzi do wysypu takich teorii spiskowych, a w przyszłości także do rozruchów społecznych i zamieszek. Rzeczy, którymi zajmuje się współczesna nauka na takim topowym światowym poziomie są poza percepcją zdecydowanej większości populacji. Większości rzędu 99% osób. Niestety wiele osób (zwłaszcza takich o prostym rozumie) na nowości i rzeczy dla nich niezrozumiałe reaguje agresywnie. 100 lat temu rzucano kamieniami w samochody, zaś
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Nihas: Jeśli przechodzisz bezobjawowo bez szczepienia nadal roznosisz - w/g części badaczy mniej, ale nadal roznosisz. Bo nadal masz wirusa tylko nie w wystarczającej ilości, by przenosić tak bardzo jak osoby które przyjęły go więcej i dodatkowo namnożyły w organiźmie.
Jeśli przechodzisz bezobjawowo po szczepionce - nie wiadomo, bo nie ma info na ten temat.
Podajesz informacje na temat osób które przechodziły koronę bez szczepionki.
A teraz siebie poszukaj odpowiedzi na
@aircod: rozumiem @dkm17 że psychika ci siada od czytania tych bredni. Piszą to ludzie, którzy wszystkie rozumy pozjadali i wszystko wiedzą, a zdania nie potrafią poprawnie sklecić. Zgadzam się całkowicie, że telewizja publiczna powinna pełnić rolę edukacyjną i można by emitować w niej programy popularyzujące naukę, poradniki zdrowotne dla osób starszych i nie tylko, ale tego się nie robi. Co do nowej szczepionki to jednak nawet ja (jako zagorzały szczepionkowiec) odczuwam
Jeśli przechodzisz bezobjawowo bez szczepienia nadal roznosisz - w/g części badaczy mniej, ale nadal roznosisz. Bo nadal masz wirusa tylko nie w wystarczającej ilości, by przenosić tak bardzo jak osoby które przyjęły go więcej i dodatkowo namnożyły w organiźmie.


@Smol_PP: tak wiem to, ale przez to jak jest roznoszony wirus osoby bez objawów prawie w ogóle go nie przenoszą, i nie ma tu nic do rzeczy, że nie ma badań czy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Nihas: Szczepionka nie chroni przed zarażeniem - to na chwilę obecną jest już potwierdzony fakt.
Chroni w 95% PRZED CIĘŻKIM przechodzeniem choroby.
Nie wiadomo czy przenosisz i w jakim stopniu przenosisz i jak długo przenosisz jeśli w ogóle przenosisz po zaszczepieniu.
Nie wiadomo czy przenosisz i w jakim stopniu przenosisz i jak długo przenosisz jeśli w ogóle przenosisz po zaszczepieniu.


@Smol_PP: JA TO WIEM, ALE NAWET JEŚLI W OGÓLE NIE OGRANICZA PRZEMIESZCZANIA, TO NADAL PRZENOSISZ MNIEJ NIŻ OSOBA Z OBJAWAMI. PISZĘ TO OD POCZĄTKU.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Smol_PP: Ale ja to wiem, tyle, że nawet jak osoba zaszczepiona przenosi wirusa to przenosi go tak samo jak nie zaszczepiona bez objawów, czyli o wiele mniej niż ktoś z objawami.
@Nihas: nosz #!$%@? naukowcy i producenci tego jeszcze nie wiedzą, a Ty ze 100% pewnością wiesz. Weź no do tych idiotów napisz niech się już nad tym dłużej nie głowią. Problem solved on vikop

Tylko koniecznie z CAPSem pisz
nosz #!$%@? naukowcy i producenci tego jeszcze nie wiedzą, a Ty ze 100% pewnością wiesz. Weź no do tych idiotów napisz niech się już nad tym dłużej nie głowią. Problem solved on vikop


@Smol_PP: no właśnie ty nie rozumiesz, naukowcy nie wiedzą czy szczepionka ogranicza roznoszenie gdy porównując osobę bez objawów i osobę bez objawów zaszczepioną, a to że osoba bez objawów przenosi mniej to jest fakt, nieważne czy jest szczepiona.
  • 0
@aircod: niestety diagnoza @dkm17 co do przyczyn foliarstwa i antyszczepstwa jest moim zdaniem zasadniczo błędna. Niestety, nawet prawidłowa edukacja zniweluje tylko małą część problemu, który jest nieusuwalny. Chociaż skala faktycznie przeraża.
Ludzie uwielbiają teorie spiskowe, a przy okazji wydaje im się że są mądrzejsi od innych głosząc takie prawdy objawione, podczas gdy w żadnej innej dziedzinie nie mają specjalnie możliwości się wykazać. A ponadto nauka, nawet przedstawiana w tak dostępny i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Nihas: Naukowcy nie wiedzą czy roznosisz po zaszczepieniu. Jeśli tak to naukowcy nie wiedzą jak długo i w jakim stopniu roznosisz po zaszczepieniu.
Wiedzą, że chroni Ciebie w wystarczającym stopniu byś nie miał symptomów zagrażających życiu.
Co nie znaczy, że nie będziesz kaszlał, miał gorączki etc. Po prostu płuca Ci nie siądą.
Przeczytaj może ten link co Ci wkleiłem ok?
Co nie znaczy, że nie będziesz kaszlał, miał gorączki etc. Po prostu płuca Ci nie siądą.


@Smol_PP: no z tego co wiem to nie o to chodzi, szczepionka ma 95% skuteczności, bo spośród 20 000 osób zasczepionych w testach 95% osób mniej miało objawy, a nie ciężkie objawy.