Wpis z mikrobloga

odnośnie tego wpisu

https://www.wykop.pl/wpis/54664983/i-pozniej-oburzenie-kierowcow-dlaczego-rowerzysci-/

Rozumiem, że jak droga która jest przeznaczona dla rowerów nie spełnia wysublimowanych oczekiwań to rowerzysta może jechać ulicą

a czy w drugą stronę też tak to ma działać?

Jak ulica nie spełnia oczekiwań kierowcy to może jechać tak jak rowerzyści?
slalomem między pieszymi
bez świateł
bez uprawnień
bez oznaczeń pojazdu (rower ich nie ma a gdy coś rowerzysta #!$%@? to środkowy palec i ucieczka)

Gdyby losowy samochód jeździł tak jak rowerzyści (slalomem między pieszymi, raz chodnikiem raz ulicą jak mu wygodnie) to wylądowałby w głównym wydaniu wiadomości w wydaniu ogólnopolskim

no, ale rowerzyści podobno mają równe prawa xD
szkoda, że nie równe obowiązki

#polskiedrogi #patologiazmiasta #pedalarze #rower
Arachnofob - odnośnie tego wpisu

https://www.wykop.pl/wpis/54664983/i-pozniej-obur...

źródło: comment_1609726964K1R5WMT359Fp884e15jLtF.jpg

Pobierz
  • 19
Jak ulica nie spełnia oczekiwań kierowcy to może jechać tak jak rowerzyści?

@Arachnofob: przecież jeździ.

slalomem między pieszymi

@Arachnofob: korek na jezdni? progi zwalniające? Cyk na DDR lub chodniczek

bez uprawnień

@Arachnofob: i po pijaku

bez oznaczeń pojazdu

@Arachnofob: też uciekają, zwłaszcza po potrąceniu pieszego na pasach.

to wylądowałby w głównym wydaniu wiadomości w wydaniu ogólnopolskim

@Arachnofob: za bardzo sobie pochlebiasz.
@Arachnofob: ja #!$%@?, nigdy nie zrozumiem takich postów xD piszesz jakby w Polsce kierowcy byli #!$%@? święci, nie zlicze już ile razy zostałem strąbiony za to, że nie #!$%@?łem się na skrzyżowanie którego nie mogę opuścić, albo za zatrzymanie na zielonej strzałce (XDDDD), te wysrywy mają na celu jakieś podbicie swojego ego, że MY KIEROWCY TO TACY IDEALNI A CI ROWERZYŚCI TO TYLKO ŁAMIO PRAWO?
@damian_co_dalej

KIEROWCY TO TACY IDEALNI A CI ROWERZYŚCI TO TYLKO ŁAMIO PRAWO?


Zgadza się. W kwestii nielegalnego jeżdżenia po chodnikach rowerzyści wiodą prym.

PS

Ładnie udajesz, że nie zrozumiałeś tematu. Drama musi się zgadzać. ( ͡º ͜ʖ͡º)
W kwestii nielegalnego jeżdżenia po chodnikach rowerzyści wiodą prym.


@ArchDelux: no, ale to raczej przez stare baby, które "całe życie tak jeździli". A zaczęły pewnie przez to, że furki śmigały obok nich na centymetry i się bały, prove me wrong.
Ludzie jeżdżą i chodzą jak cepy. Przedstawiciele dosłownie każdego typu użytkowników drogi.

A tamten post miał gównie wyśmiewać #!$%@?ą i głupią infrastrukturę.
a czy w drugą stronę też tak to ma działać?

Jak ulica nie spełnia oczekiwań kierowcy to może jechać tak jak rowerzyści?


@Arachnofob: Ile razy widziałem, jak Pan Kierowca ciśnie środkiem jezdni, bo studzienki, to nie policzę. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

I tak, OP #!$%@?ł tym tekstem:

I później oburzenie kierowców, dlaczego rowerzyści nie jeżdżą ścieżkami rowerowymi.

Dlatego większość pedalarzy unika tras z DDR. Ja zazwyczaj też.
@kuraku

raczej przez stare baby, które "całe życie tak jeździli". A zaczęły pewnie przez to, że furki śmigały obok nich na centymetry i się bały, prove me wrong.

Ludzie jeżdżą i chodzą jak cepy. Przedstawiciele dosłownie każdego typu użytkowników drogi.


Mnie w mieście omija na chodniku albo wpada przed auto na przejścia dla pieszych więcej osób młodych lub w średnim wieku, głównie na jakichś rowerach typu MTB albo szosach.
Starsi też są,
@kuraku

A tamten post miał gównie wyśmiewać #!$%@?ą i głupią infrastrukturę.


Ciężko się nie zgodzić, że za #!$%@? takiego czegoś ktoś powinien stracić robotę, a infrastruktura powinna być niezwłocznie poprawiona.
Mnie w mieście omija na chodniku albo wpada przed auto na przejścia dla pieszych więcej osób młodych lub w średnim wieku, głównie na jakichś rowerach typu MTB albo szosach.


@ArchDelux: a to dziwne, w sensie może jakieś ubereatsy tak widzę, ale może u mnie wygląda to inaczej, albo za mało chodzę xd

Ale czasem rzeczywiście mi się tak zdarza jak sobie cisnę ddr'em i on płynnie się zmienia w chodnik, to
@kuraku no ja mam właśnie same takie skojarzenia z rowerzystami w mieście.
Kilka dni temu chciała wyminąć mnie na chodniku pani, akurat na oko po 40, na damce. Akurat w miejscu, w którym byśmy się zrównali, na chodniku były schody do biblioteki, zajmujące ponad połowę szerokości tego chodnika. Piesi się wyminą jak się lekko ustawią pod skosem w czasie marszu. Rower/wózek i pieszy już nie, ktoś musi kogoś przepuścić. Co pani zrobiła?
@ArchDelux: mordo :)
https://www.google.pl/amp/s/moto.pl/MotoPL/7,88389,26133752,coraz-wiecej-kierowcow-bez-oc-co-im-grozi.amp

Ile tam napisali, ze kierowców nie ma oc? Ile jest wyników w google, ze ktoś jechał bez prawka bo miał zabrane, ilu wyłapujemy pijanych kierowców.

Powiem Ci tak, tego to nigdy nie zrozumiem :)

Przy okazji, jakie wnioski wyciągasz z takich artykułów? https://www.przegladkoninski.pl/PL-H5/4/13684/podsumowanie-akcji-predkosc-ilu-kierowcow-lamie-przepisy.html 4/5 kierowców łamie przepisy :D

Chyba wiem jakie wnioski, źle ustawione znaki, tutaj spokojnie można jechać 70 :D
@DejwiD ale świadome łamanie przepisów, a ich niedostosowanie to zupełnie inne rzeczy i akurat pisałem o tym drugim. Jak chcesz sobie podyskutować o tym, co Cię trapi, to załóż sobie własny wątek, może będą zainteresowani.
a czy w drugą stronę też tak to ma działać?

Jak ulica nie spełnia oczekiwań kierowcy to może jechać tak jak rowerzyści?


@Arachnofob: to nie do końca tak. Ruch rowerowy na jezdni nie jest zabroniony (poza wyjątkami - zakaz wjazdu, ekspresówka, etc) więc rower generalnie ma prawo znaleźć się na jezdni. Samochód natomiast nie może poruszać się chodnikiem, bez wyjątków.