Wpis z mikrobloga

Dla mnie GeForce Now to największa rewolucja w minionym roku 2020. Nie składane smartfony, które są niepotrzebne 95% ludzi, tylko właśnie GeForce Now. Kuźwa pomyślcie. Nie trzeba kupować procka, ramu, dysku ssd, zasilacza i kij wie czego. Wystarczy tani smart telewizor, tania przystawka z Android TV albo stary laptop. Odpalasz GeForce Now i grasz w najnowsze gry z RT. Jak stabilny internet się rozpowszechni w Polsce, a GeForce Now będzie obsługiwać wszystkie gry, to kupno kart graficznych za 2000-3000 zł całkowicie straci rację bytu. Płacisz 25 zł i grasz w najnowsze gry z Ray Tracingiem XD To jest prawdziwa rewolucja roku 2020. Change my mind.
#geforcenow #gry
dziobnij2 - Dla mnie GeForce Now to największa rewolucja w minionym roku 2020. Nie sk...

źródło: comment_1609571000krmee7B83ZOf4w7WmZyuHq.jpg

Pobierz
  • 222
@dziobnij2: Testowalem kilka tytulow, mam 2 monitory, jeden 1ms 144Hz a drugi zwykly z malutkim input lagiem, ale zauwazalnym gdy sie przerzucam z gra miedzy monitorami. Uruchomilem pare gier na test i stwierdzam niezauwazalne opoznienia, na monitorze 1ms dalej jest szybka reakcja jakbym gral natywnie, miejscami minimalnie spada ale nigdy nie doszlo do sytuacji gdzie lag by doszedl do poziomu mojego drugiego zwyklego monitora. (Nalezy pamietac, ze 1ms na monitorze nie
Testowalem kilka tytulow, mam 2 monitory, jeden 1ms 144Hz a drugi zwykly z malutkim input lagiem, ale zauwazalnym gdy sie przerzucam z gra miedzy monitorami. Uruchomilem pare gier na test i stwierdzam niezauwazalne opoznienia, na monitorze 1ms dalej jest szybka reakcja jakbym gral natywnie, miejscami minimalnie spada ale nigdy nie doszlo do sytuacji gdzie lag by doszedl do poziomu mojego drugiego zwyklego monitora.


@sierzchula: co jest tylko najlepszym dowodem jak wy
@dziobnij2 GFN ma parę wad (np nie zapisujące się ustawienia graficzne w AC Valhalla) i innych pomniejszych bugow, mogłoby też szybciej ładować gry jak np stadia.
Ale pomimo tych wad jest to rozwiązanie bardzo dobre. Opóźnienia czuć dopiero w FPSach multiplayer gdzie liczy się kazda ms. Jakość grafiki jest rewelacyjna. Osoby które mówią że gry przez takie opóźnienia się niegrywalne mają więcej chromosomów niż normalny człowiek.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
_to nigdy nie zadziała! Fizyki nie oszukasz. Opóźnienie zawsze będzie o dobry rząd wielkości wyższe. Sama latencja do DC będzie przynajmniej dwucyfrowa i nie mówimy tu o 10ms..._
@siona: nie czepiam się, bo zanim to się rozpowszechni to mina jeszcze lata świetlne, natomiast fizyka kwantowa pozwala na uzyskanie praktycznie zerowej latencji przy wymianie danych, za pomocą efwktu splątania kwantowego.
Miałem okazję przetestować kilka tytułów, uwazam, że jest to rewolucja może nie dla rozgrywek typu strzelanie online ale dla trybu fabularnego a to już ogromna część tortu.
@tomsiup: audiofile czy nie, jeszcze niedawno chodziły opinie, że 30FPS w zupełności wystarcza, i każdy kto twierdzi, że widzi więcej, jest szurem. Nagle konsole od jakiegoś czasu wspierają 60FPS i konsolowce jakoś już nie chcą grać w tych 30 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

a, no i jeszcze to - jeżeli kierowca który regularnie jeździ samochodami po torze powie, że auto X jest podsterowne w zakrętach i w
@dziobnij2: a mnie się nie podoba do końca, tytuły które mam na steam w kolekcji i chciałbym ograć przez GFN (na słabym laptopie) akurat nie są dostępne.
@AAASAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA:
Zależy od Twojej lokalizacji i umiejscowienia serwera.
Tu jest ich lista:
https://status.geforcenow.com/
Grając w Waw, mam 40ms pingu i opóźnienia są nieodczuwalne. Zwróć uwagę, że sam też masz jakiś czas reakcji. Jeżeli jest to jakieś 200ms, a ping zwiększy Ci go o 40ms, to różnicy nie zauważysz. Grałem na GF Now u kolegi, który wyłożył ze 4k na nowego kompa i jedyna różnica, jaką zauważyliśmy, to lepsza grafika przy streamingu.
@dziobnij2: geforcenow zostało stworzone własnie dla kanapowych graczy. Zaden kanapowy gracz i tak nie kupi karty za 2-3k bo mu nie jest potrzebna. I tym samym żadna osoba która gra na dobrym setupie nie zrezygnuje z niego na rzecz geforcenow bo po prostu to rozwiązanie nadal dalekie jest do perfekcji i jeżeli ktoś sobie ceni 4k to raczej i tak na tym nie pogra. Geforcenow to usługa eksperymentalna jak narazie,chociaż przez
@dziobnij2:

Jak stabilny internet się rozpowszechni w Polsce

Jeszcze dużo wody w Wiśle upłynie zanim każde gospodarstwo będzie miało dostęp do dobrego neta

a GeForce Now będzie obsługiwać wszystkie gry

Pomarzyć można, ale sądzę, że to się raczej nie ziści. Grać we wszystko można było podczas bety jak w grę nie wchodziła kasa i to już nie wróci