Wpis z mikrobloga

Dobra, yolo. Styczeń to Światowy Dzień Carnivore, więc spróbujmy. Tak szczerze podejmuję się tego z desperacji, bo mam jeden główny cel: obniżyć poziom depresji. Nie wierzę w całkowite wyleczenie, ale poprzedni rok wyniszczył mnie psychicznie i po prostu chcę spróbować sobie pomóc. No i w przeszłości ograniczałam już węgle do minimum i czułam się naprawdę fantastycznie.
Dla tych, którzy nie wiedzą i zobaczą ten wpis z przypadku - keto i carnivore wielokrotnie już pomogły ludziom na problemy mentalne i nie są to żadne czary.

Będzie to relaxed carnivore póki co - razem z nabiałem i przyprawami. Drugim derpem nie zostanę, nie liczcie na pterodaktyle i surową wieprzowinę xD
Nie będę zakładać osobnego tagu, bo od tego jest #carnivore, a tu nie ma tłoku. Zaczynam smacznie, bo na śniadanie będzie jajecznica z kiełbaskami, a na obiad stek z bekonem.

Trzymajcie kciuki!

#carnivore #keto #depresja
BarkaMleczna - Dobra, yolo. Styczeń to Światowy Dzień Carnivore, więc spróbujmy. Tak ...

źródło: comment_1609501119GWz9cNcBN6SU2odw79Dgsc.jpg

Pobierz
  • 24
@BarkaMleczna: Bardzo mocno trzymam kciuki za osiągnięcie celu. Chętnie podpatrzę co zajadasz. Jeśli mogę coś dodać to pomyślałbym nad wykluczeniem kiełbasek jako jedzenia przetworzonego a w zamian czyste mięso różnego rodzaju. Mam też pytanie o poziom tłuszczu. Jedziesz ma mięsie czy na mięsie i dodatkowy tłuszcz? Derp nieraz wspominał, że na swoim jadłospisie ma bardzo niski poziom ketonów we krwi a Tobie przydałby się chyba poziom typowy dla ketozy co wymagałby
Jeśli mogę coś dodać to pomyślałbym nad wykluczeniem kiełbasek jako jedzenia przetworzonego a w zamian czyste mięso różnego rodzaju


@luk04330: Ogólnie zgoda, na pewno będę stawiać głównie na czyste mięso, ale kiełbaski też będą wjeżdżać :D

Mam też pytanie o poziom tłuszczu. Jedziesz ma mięsie czy na mięsie i dodatkowy tłuszcz?


@luk04330: w sumie nie wiem, nie myślałam o tym, zobaczę, jak się będę czuć.
kakao ceremonialne


@BarkaMleczna: Aż sobie sprawdziłem więc Ci wkleje:

"Kakao ceremonialne pochodzi tylko i wyłącznie z natywnych rodzajów kakaowca. Natywnych, czyli oryginalnych, pierwotnych, takich, które nie zostały w żaden sposób zmienione przez człowieka:

Criollo – pierwotnie pochodzące z Gwatemali, ale również bardzo dobrze się odnalazło w Wenezueli,
Chuncho – natywne dla Peru.

Te odmiany mają małe ziarna, są wrażliwe na środki chemiczne, ale i na choroby oraz pasożyty. Nie są zbyt