Wpis z mikrobloga

#orange #internet #hardware

Jaki router polecacie do Orange Światłowód z dobrym zasięgiem - obecnie funbox tylko działa w 2 pokojach a chciałbym mieć pokrycie w całym domu (repeatery słabo działają). Mogę zainwestować ok. 500-700 zł w dobry Router.

Zależy mi też na łatwiej konfiugracji z Orange światłowod aby to działało od razu.
  • 5
@campleo: Nie nie obok, kladziesz tam gdzie nie masz gdzie nie masz zasiegu lub zasieg jest slaby. Jesli dasz obok to sieci moga sie wzajemnie zaklocac lub nakladac na siebie, to jest bez sensu. Chyba, ze wylaczysz wifi na funboxie ale nowy rotuer wcale nie musi miec lepszego zasiegu. Pomysl jak ja to zrobilem, na parterze mam router z wifi, pietro nizej do piwnicy idzie kabel i tam mam drugi router
@campleo: Nie nie kazdy, musisz szukac funkcji jak nie repeater to wds lub klient wifi. Ewentualnie mozesz pokombinowac z zestawem mesh( mozna powiedziec, ze to taki repeater lepszej jakosci, nie dam glowy czy musisz je laczyc miedzy soba czy niektore moga sie laczyc do routerow innych firm) lub PLC, takie adaptery do sieci komputerowej przez gniazdko elektryczne. Masz takie z wbudowanym wifi i bez. Przejrzyj sobie, nie tylko TP-Link ma je