Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Pytanie może głupie, może nie. Dziecko w drodze, chodzi o nazwisko. Ślubu nie ma, jeśli będziemy mieli to i tak #rozowypasek zostanie przy swoim nazwisku. Z jednej strony jestem wychowany tak, że dziecko ma zawsze nazwisko #niebieskipasek, ale. I tak właśnie bym chciał, no ale jest jedno ale, bo rzeczywistość jest daleka od ideału. Ja w ogóle nie jestem do swojego nazwiska przywiązany, bo jest po moim biologicznym ojcu, a całe życie wychowywał mnie ktoś inny. Zacząłem zastanawiać się nad tym czy nie zrobić przyjemności wszystkim po drugiej stronie i nie dać jej nazwiska konkubiny (( ͡° ͜ʖ ͡°)). Nie rozmawialiśmy jeszcze o tym, bo nie chce się ujawniać, że mam wątpliwości. XD Czy to będzie z mojej strony mocno pantoflowe i niemęskie w oczach świata bliższego lub dalszego? Moja najbliższa rodzina nie będzie miała z tym żadnego problemu. Proszę bez wyzwisk. Szczęśliwego nowego roku! #dzieci #zwiazki #niebieskiepaski #rozowepaski #logikaniebieskichpaskow #logikarozowychpaskow

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5feda1173dc27c000ae297b2
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt

Które nazwisko?

  • Bez przywiązania 7.0% (14)
  • Konkubinowe 27.6% (55)
  • 4 sery (nie zaznaczajcie tego, pls) 65.3% (130)

Oddanych głosów: 199

  • 21
@AnonimoweMirkoWyznania: brat mojego ojca zmienił nazwisko na żony, bo robiła stopnie naukowe i nie na rękę jej było akurat zmienianie dokumentów. Nikt nie robił z tego powodu problemów ani się z niego nie śmiał, jedynie jakieś chłystki budowlańcy robili podś#!$%@?, że co to za chłop, ale właśnie, oni swoim dzieciom poza nazwiskiem dali co najwyżej łatkę dda. Kolejna sytuacja w mojej rodzinie, że po rozwodzie gdzie ojciec zdradzał matkę, dzieci po
Czy to będzie z mojej strony mocno pantoflowe i niemęskie w oczach świata bliższego lub dalszego?


@AnonimoweMirkoWyznania: I to takie ważne, jak Cię odbiorą? Wiesz że masz nieślubne dziecko w drodze? Może pora usunąć bo co ludzie powiedzą?

Mój były szef z żoną nadali synowi nazwisko żony, żona po ślubie też nazwiska nie zmieniła i nie odjęło mi to ani męskości ani funkcji ojcowskich, obydwoje uznali, że nazwisko żony jest lepsze
@Chopin_fapu: no tak, bo jak zostanie przy swoim nazwisku, z którym się identyfikuje od ponad 20 lat, plus nie chce mieć roboty ze zmianą tego we wszystkich urzędach i wyrabianiem nowych dokumentów, to znaczy, że jej partner jest bułą. Laska nie samochód, nie musisz jej zmieniać rejestracji, żeby czuć, że jest Twoja. Archaiczne #!$%@? przynależności. W życiu nie zmienilabym nazwiska.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Chopin_fapu: mógłbyś rozwinąć? W moim gronie znajomych wszystkie różowe przejeły nazwiska od niebieskich - to w sumie przeciętni ludzie, chociaż jedną różowa jest adwokatem z własną kancelarią (jej chyba raczej powinno zależeć na nazwisku panieńskim?)
Ja bym się bardziej martwiła czy nadanie nazwiska matki a nie ojca nie było spowodowane wątpliwościami tego drugiego co do ojcostwa. Jeśli nie jesteś pewny jak zareaguje partnerką to może lepiej nie wyskakuj z taką propozycją?
@Harry_Callahan: podwójne nazwiska i panieńskie jeśli się jest w związku małżeńskim to zawsze problem. Kiedyś jak pracowałem w bankowości i w urzędzie miasta to był z tym problem. Bo myk myk coś innego było wpisane w papierach a tu się okazuje że nazwisko panieńskie i trzeba było znowu od nowa składać wniosek bo np w systemie coś się źle podstawiło. Samo odebranie dzieci w przedszkolu jest ciężkie jak się ma inne
Czy to będzie z mojej strony mocno pantoflowe i niemęskie w oczach świata bliższego


Jak widać niektóre patriarchalne przekonania siadają na głowę również mężczyznom¯\_(ツ)_/¯
Generalna zasada jest taka, ze nie żyjemy po to, by spełniać czyjes oczekiwania i z nazwiskiem dziecka możecie zrobić, co się wam żywnie podoba. Opinie innych ludzi na ten temat nie powinny Cię obchodzić wcale.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: po ślubie zostałam przy swoim nazwisku że względu na to, że nie podoba mi się nazwisko męża. Postanowiliśmy też, że nasze dzieci będą nosić moje nazwisko ponieważ mąż był przez swoje wyśmiewane w szkole więc chcieliśmy tego oszczędzić potomstwu. Początkowo mąż też chciał zmienić swoje nazwisko na moje, ale wrodzone lenistwo (zmiana dowodu, papierów w banku, danych w pracy) skłoniły go do zostania przy swoim. Mnie tam nie wadzi ta
OP: >I to takie ważne, jak Cię odbiorą? Wiesz że masz nieślubne dziecko w drodze? Może pora usunąć bo co ludzie powiedzą?
@ImYourPastClaire: A może pora zamknąć swoją trollską jadaczkę, co Ty na to? Może pora usunąć konto, bo ludziom słów na te wysrywy brakuje?

Uwierz mi że brak zmiany nazwiska u kobiety po ślubie to większy problem w przyszłości :)

@Chopin_fapu: Z uwagą poczytam te Twoje dowody anegdotyczne,