Wpis z mikrobloga

Zawsze miałem łeb do interesów jak chodzi o oszczędzanie ( )

Podsumowanie kolejnego roku na #emigracja w #uk

Nie jest źle, nie jest dobrze, tak średnio bym powiedział. Kierowca TIR'a robiący nadgodziny w weekendy, albo programista zarobi nieporównywalnie więcej ale cieszę się z tego co mam. Bardzo zależało mi na pracy bez stresu, ciągłej presji, czy kontaktu z klientem (#pdk) i jak narazie to się udaje

Z planów na przyszły rok:
- zacząć w końcu oszczędzać xD
- jeśli się uda zacząć zbierać na wkład własny
- nie #!$%@?ć kasy na głupoty
- otworzyć w końcu własną działalność, nawet jeżeli będzie to tylko na weekendy
- kupić kota
- mniej wykopu

PS: Płacę w plusach za mem "10 ERŁO NA GODZINĘ I TO JEST ŻYCIE" w komentarzach ( ͡ ͜ʖ ͡)

#oswiadczenie #oswiadczeniezdupy #pieniadze #oszczedzanie #sylwesterzwykopem
Atreyu - Zawsze miałem łeb do interesów jak chodzi o oszczędzanie (✌ ゚ ∀ ゚)☞

Podsu...

źródło: comment_1609389737VyLZqXOovi3A7x3g5P9cNG.jpg

Pobierz
  • 79
@Atreyu: dla mnie 2020 był najgorszy i po przełożeniu pół roku na dupie i wpadnięcia w długi kończę go z 10tys oszczednosci na plusie wiec jako tako przetrwałem. Mam nadzieje ze 2021 będzie łaskawszy.
@FargyssSterym: oszczędzanie polega na znajdowaniu oszczędności w miejscach gdzie faktycznie one są na przykład gotując garnek zupy na dwa dni zamiast jeść w fastfoodzie czy odłożenie zakupu nwego telewizora na przyszły rok czy komórki. To jest zwykłe bycie dziadem a nie oszczędzanie XD
@kufeleklomza: to zależy, wiesz każdy ma inny standard życia. Znajoma z pracy konsekwentnie wydawała taka sama pensje i wiem jak - auto w leasing (przy takich marnych zarobkach XD), nowy telefon na jakimś abonamencie 40-50 miesięcznie (telefon tez zmieniany regularnie), ciuszki (kupione kompulsywnie) oraz karnet na siłownie a także częste jedzenie z dostawa do domu i obżeranie się.

Kiedyś siadłam z nia i wypisała mi wszystkie swoje wydatki bo chciała jechać
to zależy, wiesz każdy ma inny standard życia


@PaulStanley: no wiem, dlatego napisałem na końcu, że racjonalna osoba nie ma z tym problemu. Dla mnie wysoki standard życia to poduszka finansowa na kolejne pół roku a nie abonament na Iphone 12 czy nowy samochód w leasingu. Dzięki temu mam spokojną głowę, mniej stresu niż w przypadku kiedy całą wypłatę muszę przeznaczyć na karty, leasingi, raty, jedzenie na dowóz itd
@kufeleklomza: no tak ale tacy ludzie chca te rzeczy na „już” i potem marudza ze nie ma kasy. Ja wole jeździć starym autem i mieć stary telefon w takim abonamencie ze się bardziej opłaca niż na kartę. Ale rzadko spotykam ludzi o podobnym myśleniu.

A potem jak coś sobie w końcu kupie to jest - a ciekawe skąd PaulStanley wzięła na to pieniążki
@PaulStanley: Ja przez to, że nigdy nie dostawałem kieszonkowego, jedyne pieniądze jakie dostawałem to np. 100zł na urodziny, imieniny czy inne okazje czy to od dziadków czy od rodziców, wiec nie wydawałem na głupoty, tylko na jakieś codzienne wydatki na jakieś picie czy jedzenie w szkole jeśli naszła ochota. Jak trzeba było coś kupić jakieś buty czy ubranie to nie było problemu rodzice pokrywali, zresztą najczęściej sami inicjowali, że pasuje coś
@Kris1910: no to samo, nie pochodzę z jakiejś wybitnej biedy ani nie mam powodow żeby skąpić. Co chce to kupuje tylko myśle nad tym długo i szukam tańszych alternatyw i czy naprawdę tego potrzebuje.

Rodzice tez tak samo robili, mama polegała na produktach z przeceny jak myślała co tu ugotować i co z tego ukręcić. Po co przepłacać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@FargyssSterym: Ten kupon oznacza tylko tyle że te 20 zł to i tak cena zawyżona. Tak działa biznes. Nikt jej nie robi że stratą i nikt też nie dopłaci tej dychy z własnej kieszeni żebyś mógł zjeść ja taniej. Oszczędzanie byłoby zrobienie pizzy samodzielnie w domu za 10zł ( ͡° ͜ʖ ͡°) to nie oszczędzanie tylko dziadowanie i życie jak szczur gdzie musisz pajacować żeby zjeść pizze