Wpis z mikrobloga

Zawsze miałem łeb do interesów jak chodzi o oszczędzanie ( )

Podsumowanie kolejnego roku na #emigracja w #uk

Nie jest źle, nie jest dobrze, tak średnio bym powiedział. Kierowca TIR'a robiący nadgodziny w weekendy, albo programista zarobi nieporównywalnie więcej ale cieszę się z tego co mam. Bardzo zależało mi na pracy bez stresu, ciągłej presji, czy kontaktu z klientem (#pdk) i jak narazie to się udaje

Z planów na przyszły rok:
- zacząć w końcu oszczędzać xD
- jeśli się uda zacząć zbierać na wkład własny
- nie #!$%@?ć kasy na głupoty
- otworzyć w końcu własną działalność, nawet jeżeli będzie to tylko na weekendy
- kupić kota
- mniej wykopu

PS: Płacę w plusach za mem "10 ERŁO NA GODZINĘ I TO JEST ŻYCIE" w komentarzach ( ͡ ͜ʖ ͡)

#oswiadczenie #oswiadczeniezdupy #pieniadze #oszczedzanie #sylwesterzwykopem
Atreyu - Zawsze miałem łeb do interesów jak chodzi o oszczędzanie (✌ ゚ ∀ ゚)☞

Podsu...

źródło: comment_1609389737VyLZqXOovi3A7x3g5P9cNG.jpg

Pobierz
  • 79
  • Odpowiedz
@Atreyu: na wkład własny polecam konto ISA z małym oprocentowaniem coby inflacje zniwelować. Wpłacasz sobie stałe £200 i grosz do grosza i po roku trochę się uzbiera. Lepiej tyle niż nic :D
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Atreyu: Myślę że jesteś w lepszej sytuacji niż kilkadziesiąt procent osób mających zaciągane chwilówki czy raty na wszystko co się da. Tak więc gratuluję i tak dalej (ʘʘ)
Zrób sobie jakąś poduszkę na pół roku, zawsze warto mieć jakiś cel (ʘʘ)
  • Odpowiedz
@Atreyu: XD ja zarabiając kiedyś na początku emigracji w UK zarabiałam 18-19k rocznie i na luzie oszczędzałam kilka tys

Mogłabym uczyć przedsiębiorczości w szkole, jestem obrzydliwie dobra w oszczędzaniu XD

  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@Atreyu: jak masz zamiar zbierać na wkład własny to tylko i wyłącznie LISA, 25% za darmo królowa dodaje, powiedz mi kto więcej daje synek
  • Odpowiedz
@Atreyu: dużo wydajesz mireczek, jest pole do oszczędzania i nie mówię o jedzeniu paprykarza 7 dni w tygodniu. Porządny przegląd wydatków i solidne postanowienia i odłożysz kilk stówek miesięcznie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Atreyu: ee itak dobrze. Ja pierwszy rok jestem na zero no ale mało pracowałem a dużo płacili chorobowych czy furlough.
Poprzednie lata to ogromne kredyty które teraz trzeba spłacać
  • Odpowiedz
@Atreyu: Ja w tym roku wyszłam trochę na minus, takżę i tak byłabym z siebie dumna. (Z tym że zarabiam w pln a moja branża teraz praktycznie nie istnieje, więc tego).
  • Odpowiedz
@Atreyu: żeby cię zmotywować napiszę, że przy podobnych zarobkach odłożyłem 35k z kredytem hipotecznym na głowie i kupowaniem wszystkiego na co miałem ochotę ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
: XD ja zarabiając kiedyś na początku emigracji w UK zarabiałam 18-19k rocznie i na luzie oszczędzałam kilka tys


@PaulStanley: ja to samo. Przecież 26k to jest ~2200 na miesiąc. Uwzględniając wszystkie koszty życia plus zachcianki, hobby nie da się całości wydać będąc racjonalną osobą
  • Odpowiedz