Wpis z mikrobloga

Najlepsi skoczkowie poszczególnych dekad w PŚ (wg liczby zdobytych punktów w konkursach PŚ w danej dekadzie).

O tym, jaki regres panuje w fińskich skoczkach niech świadczy fakt, że najlepszy z nich zajął dopiero 61 miejsce (Anssi Koivuranta - 736 punkty), kilka lokat wyżej (53 miejsce) jest Francuz Vincent Descombes Sevoie. Gdyby ktoś 10-15 lat temu powiedział, że Francuz będzie lepszy od Finów w następnej dekadzie, pewnie mało kto by uwierzył.

Z państw, które niespecjalnie teraz kojarzą się ze skokami, najlepsi byli:

72. Bułgar Władimir Zografski (472 punkty),
80. Kanadyjczyk Mackenzie Boyd-Clowes (355 punktów),
81. Włoch Sebastian Coloredo (353 punkty),
119. Amerykanin Kevin Bickner (133 punkty),
126. Estończyk Kaarel Nurmsalu (94 punkty),
178. Kazach Siergiej Tkatchenko (13 punktów),
208. Koreańczyk Seou Choi (2 punkty, ex aequo m.in. z Polakami Tomaszem Pilchem i Tomaszem Byrtem),
214. Szwed Fredrik Baalkasen (1 punkt)

https://www.skijumping.pl/wiadomosci/29001/kamil-stoch-skoczkiem-drugiej-dekady-xxi-wieku-w-pucharze-swiata/

#skoki #sport #ciekawostki
Roger_Casement - Najlepsi skoczkowie poszczególnych dekad w PŚ (wg liczby zdobytych p...

źródło: comment_160935409616TGWNTCOYii5sYlEnN1im.jpg

Pobierz
  • 28
@Mtik333: Też kompletnie go nie pamiętałem, ale wiki podaje, że 9 stycznia 2011 roku zajął 30 miejsce podczas lotów w Harrachovie. Z kolei Koreańczyk zajął 29 miejsce podczas konkursu w Oslo 14 marca 2015 roku.

@Vank: Ja akurat Funakiego średnio pamiętam ze skoczni, Goldiego bardziej, choć według wiki Japończyk skakał jeszcze w 2012 roku (choć de facto ostatni regularny sezon obu tych zawodników to sezon 2004/2005, później ten drugi pojawił
@Vank: Ja akurat lubiłem kamienną twarz Ahonena, Morgensterna też

A był taki skoczek miał chyba ze 190 cm


Jeżeli pytasz o tych starszych, to nie wiem kto, myślałem, że może Martin Höllwarth (bo on się wydawał wysoki), ale ma 1,82m.

Z tych "współczesnych" wysocy są Robin Pedersen i Sabirżan Muminov (191 cm), Andreas Stejrnen, Anze Semenic (1,88 cm) czy Gregor Deschwanden i Jewgienij Klimow (185 cm).
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mayek: o tak to on. I ten głos Szpaka że przez wzrost nie może daleko skakać bo narty za długie czy coś tam. Jakoś kiedyś przyjemniej się oglądało skoki, może dlatego że to była nowość
@Fenxo: Chyba nikt nie wyliczył rankingu wszech czasów, ale podejrzewam, że pewnie wygrałby Ahonen. Prawie 250 razy był w TOP 10 konkursów, z czego ponad 160 razy w TOP 5, co jest najwięcej punktowane, więc pewnie on by wygrał, Małysz czy Schliri mają mniej takich występów...