Wpis z mikrobloga

Czołem historyczne świry ( ͡° ͜ʖ ͡°) czy możecie polecić jakiś program/serial/dokument traktujący o #iiwojnaswiatowa od początku do końca? Sensacje XX wieku- tego mało jest w internecie ( ͡° ʖ̯ ͡°) interesuje mnie ta tematyka i chciałabym ją zgłębić, ale nie wiem od czego zacząć. Można powiedzieć 'od poczatku', ale początek jest hen daleko w zamierzchłych czasach, wydaje mi się że żeby pojąć zagadnienia z II wojny trzeba się cofnąć trochę i zrozumieć co się działo w międzywojniu, a żeby to zrozumieć trzeba ogarnąć I wojnę, i tak dalej. Książki też są mile widziane :)
Z góry dziękuję

#historia #wojna #historiapolski #ksiazki #pytaniedoeksperta
  • 15
  • Odpowiedz
@asadasa: nie wiem xdd nie wypytuje. No to pooglądaj serie o samym hitlerze, to się dowiesz jak doszedł do władzy i czemu zrobili to co zrobił ze Stalinem.
National Geografic miał fajne serie, cześć z nich się przewinęła wyżej.
  • Odpowiedz
@asadasa: 1. David Irving: Wojna Hitlera (książka bardzo dokładnie opowiada o rządach Hitlera. Szukaj w bibliotekach gdyż jest mała dostępność na rynku).

2. Donald Somerville: Kronika II wojny światowej (książka dzień po dniu opisuje wydarzenia z II wojny, bogato opatrzona w mapy i zdjęcia co ułatwia zrozumienie wydarzeń)

3. Paweł Wieczorkiewicz: Ostatnie lata Polski Niepodległej Kampania 1939 roku (polityka i sytuacja Polski w 1939 roku)

To tak na początek.
  • Odpowiedz