Wpis z mikrobloga

Jak wypłacacie z Binance? Będzie to moja pierwsza wypłata i proszę o wskazówki, bo z tego co widzę obsługują SEPA Instant bank musi być na [TEJ](https://www.europeanpaymentscouncil.eu/what-we-do/be-involved/register-#!$%@?/registers-#!$%@?-sepa-payment-schemes) liście, a prowizja to 0,8EUR -> seems legit czy inaczej to realizujecie?

----EDIT----
w FAQ jest info o wykluczeniach:

Q2. Are there any unsupported banks, and which ones are there?

Answer: Fire(Ireland), Monzo(UK), Revolut(UK) and Transferwise(UK).


#kryptowaluty #binance #gielda
  • 19
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@morganpl: Trochę inne podejście, ale jak sprzedaję krypto, to do stablecoina. Nie wypłacam fiatów, bo po co bank ma wiedzieć gdzie i ile handluję.
Banki są przeważnie anty-krypto, bo to dla nich konkurencja. Potrafią blokować przelewy i konta.
Wymiana na USDC i wypłata na swój portfel, aby można było łatwo i szybko kupić krypto jak trzeba, i być zawsze jedynym właścicielem swoich środków.
@morganpl: ta lista którą pokazałeś to lista banków które obsługują SEPA instant i twój bank nie musi być na tej liście, różnica jest taka że do banku z tej listy pieniądze docierają w 5 minut a do twojego w 24-36h
@plaisant: dokładnie chodziło mi o SEPA Instant - czyli robię wypłatę z Binance i mogę iść za 5 min kupić za to bułki w sklepie i zrobić sobie wypłatę w bankomacie. Mój bank tam figuruje i dlatego to było dla mnie istotne.
@Kone1963 dobrze że piszesz, bo nie miałem takiej świadomości jeżeli normalnie jestem zweryfikowany jako klient banku i na binance to mi mogą środki zablokować.....
Z tego co widzę jest
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@plaisant: Wydaje mi się, że w obu jest podobnie, a najmniej narażona jest np. sama karta Binance, bo nie ma PLN. Każde rozwiązanie jest lepsze niż bezpośrednie wypłaty na konto, i potem nie rozliczenie tego, a najlepsza kest bezpośrednia płatność krypto, lub gotówka np. w parze z zakupem za pobraniem, dlatego OLX stał się popularny.
Kluczowe jest by nie robić powiązań między bankiem a giełdą i fintechami.
Brakuje kasy w budżecie,
@ewolucja_myszowatych: Jest masa portfeli do USDC, najszybciej Metamask na PC.
Jeżeli większe kwoty to najlepiej portfel sprzętowy z dedykowaną aplikacją.
USDC jest wydawane przez Circle i wymaga zabezpieczenia w USD.
Mają regularne audyty, więc żeby coś się stało musiałby upaść dolar lub pojawić bug w blockchaine ETH, a to wywala na plecy większość altów na ERC-20. Możesz sobie dywersyfikować np. USDT USDC BUSD itp.
https://en.cryptonomist.ch/stablecoins-list/