Wpis z mikrobloga

Co byście zmienili w takim układzie mieszkania? Myślałem, żeby w kuchni zamiast tego stolika dać z 1,5m blatu, ale mam tam tylko 50cm szerokości od krawędzi okna.
Myślałem też o przesunięciu grzejnika i zrobieniu kuchni w kształcie litery "U" ale trochę boję się nadmiaru pracy z tym związanej (przeniesienie grzejnika, rurek, wody)
#mieszkanie #budownictwo #remontujzwykopem #nieruchomosci #budujzwykopem #kupnomieszkania #mieszkaniedeweloperskie
Pobierz dawid121213 - Co byście zmienili w takim układzie mieszkania? Myślałem, żeby w kuchni...
źródło: comment_1609159493Ty8Jvv6MyWrhwLsQ455d9q.jpg
  • 12
A myślałeś może żeby zrobić blat w kształcie litery L? Lodówkę postawić obok komina wentylacyjnego. Podczas śniadania miałbyś widok z okna ( ʖ̯)
@dawid121213: wg mnie najlepsze rozwiązanie to połączyć kuchnię z pokojem w salon. Ściankę działową usunąć, telewizor przerzucić na ścianę z łazienką lub na przeciwną stronę pokoju. W miejscu stolika i ściany robisz blat lub wyspę. Można pomyśleć o połączeniu funkcji blatu ze stołem poprzez dostawienie krzeseł barowych.
@Szympek_06: myślałem o tym, tylko nie o lodówce tylko samą szafkę i blat. Bo jak postawię tam lodówkę, to nie będę miał dostępu ani do blatu ani szafki (jeśli dobrze zrozumiałem Twoją koncepcję)

@genz: zależy mi na oddzielnej kuchni i nie rozumiem obecnego trendu na łączeniu kuchni z salonem.
@dawid121213 grzejnik nie jest wielkim problemem, może zostać tu gdzie jest tylko szafka przed nim będzie musiała być płytka. w cokole na dole i w blacie zrobią ci kratki wentylacyjne i jakoś będzie dzialac, teściowie tak mają od kilku lat i grzeje normalnie. Tylko lodówke musisz gdzieś przenieść, może zlew daj do rogu w miejsce aktualnej lodowki
@dawid121213 znajomi mają bardzo podobny układ. Ich rodzice mają bliźniacze mieszkanie i brak ściany kuchnia/salon. I ze ścianą jest dużo lepiej, niby wygląda ciaśniej ale totalnie nieustawne
@Naciass: @dawid121213: kuchnia w szerokości ma tylko 245cm, przyjmując standardową zabudowę o głębokości 60cm (czyli blaty pewnie 65 lub 70) to w przypadku wykonania blatów z obu stron zostaje tylko 100-120cm. Rozmierz sobie miarą wskazaną długość i powiedz czy jest to wystarczająca szerokość robocza do przemieszczenia się. Uwierz mi, że jeśli planujesz codziennie gotować i korzystać z kuchni to blatów roboczych nigdy za wiele. Osobiście widziałbym to mniej więcej tak.
Pobierz genz - @Naciass: @dawid121213: kuchnia w szerokości ma tylko 245cm, przyjmując standa...
źródło: comment_1609190686ACZ5Pz4ju4iJClINQAtpfF.jpg
@genz: te ustawienie ma jeden minus, wiem, że nie korzystalibyśmy z tych foteli tylko z kanapy i ciągle siedziałbym bokiem. Ogólnie patrząc na ten mój oryginalny rzut, to nic takiego jak te fotele nie będzie, sama kanapa i stoliczek.
Podejrzewam też, że nikt by nie używał niestety tych krzeseł barowych.
Nie wiem, może jestem w błędzie, ale totalnie mi nie pasuje łączenie salonów z kuchnią. (nie myśle tu o Twojej propozycji,