Wpis z mikrobloga

Motomirki!
Przymierzam się do zakupu motocykla turystycznego na najbliższy sezon. Doradźcie proszę!

Założenia podstawowe:
- Nieprzekraczalny budżet 25 000 zł
- Minimalny rocznik to 2006
- Jazda razem z różowym, więc musi być wygodnie dla Pasażerki
- 3 kufry
- bardzo dobra osłona przed warunkami pogodowymi
- KONIECZNIE ABS

Dodatkowe wyposażenie motocykla/oczekiwania:
- łatwy dostęp do regulacji zawieszenia
- regulowana szyba
- tempomat (jak będzie to git)
- czytelne zegary - z dobrym wskaźnikiem paliwa
- Rozsądne spalanie w trasie
- Dobre światła
- Dobra instalacja elektryczna (na bajery typu gniazdka zapalniczki, halogeny itp.)

Mój styl jazdy:
- Wyłącznie drogi asfaltowe. NIE szukam nic na szuter, nie lubię po nim jeździć.
- Raczej spokojny, ale lubię szybko ruszyć spod świateł, lubię krajówki, kręte drogi, a po autostradach nigdy nie przekraczam 160 km/h.

O mnie:
- prawie 10 lat doświadczenia jako motocyklista
- 176 cm wzrostu - 75 kg
- poprzednie motocykle - Honda VFR 800 i Suzuki Bandit 600
- 80% trasa/ 20% miasto
- VFRką radzę sobie mega dobrze i nie boję się większego motocykla

Dotychczasowe motocykle na oku (od najbardziej pożądanego):
- BMW R1200 RT (ten na foto)
- Kawasaki GTR 1400
- Yamaha FJR 1300
- Honda ST 1300 Pan European

Macie jakieś inne pomysły, albo opinie o powyższych motocyklach? W szczególności o BMW - mało jest info w necie o tym modelu.

Przy okazji co sami byście wybrali - zagłosujcie w ankiecie! :)

#motocykle #motoryzacja #kiciochpyta #bmw #kawasaki #yamaha #honda #turystyka #podroze #turystykamotocyklowa #jakimotocykl
Czlowiek_Sweter - Motomirki!
Przymierzam się do zakupu motocykla turystycznego na na...

źródło: comment_1609105773KSo9TKFjOHgNmKxPS9YmLw.jpg

Pobierz

Jaki motocykl turystyczny do 25 000 zł?

  • BMW R1200 RT 39.3% (24)
  • Kawasaki GTR 1400 16.4% (10)
  • Yamaha FJR 1300 16.4% (10)
  • Honda ST 1300 Pan European 9.8% (6)
  • Inny (napisz w komentarzu jaki) 18.0% (11)

Oddanych głosów: 61

  • 35
jeździłeś kiedyś na innych?


@Kotniepies: tak jeździłem, a ty? bo mam wrażenie, że masz 15 lat i jesteś zapatrzony w plastiki:P

trochę to słabe że polecasz motocykl, który akurat masz :p


No tak lepiej polecać sprzęty na których siedziało się 30min jazdy próbnej albo czytało w magazynie xD
Polecam sprzęty na których dość długo jeździłem, ewentualnie nie polecam tych które były beznadziejne :)

To jest mój 4 sprzęt, i ten konkretny
Gościu szuka sprzętu do turystyki a ty najwyraźniej nie wiesz o co w tym chodzi ¯_(ツ)_/¯


@NaMoment: czytaj ze zrozumieniem i przestań się wygłupiać ( ͡° ͜ʖ ͡°)


marketing odnosi sukcesy :p

szkoda że nie zacząłeś pisać, że za 25000 nie da się nic kupić do turystyki, bo turystyk musi mieć fabryczne kufry, wał kardana, wysoki skok zawieszenia, pancerną miskę olejową i najlepiej dach :p
zawsze jak ktoś szuka dobrego motocykla szosowego do turystyki, to wyskozcy ktoś sugerujący pseudo-turystyki pokroju GSa i Super Tenere :p za każdym razem :p


@Kotniepies: I zawsze trafi się jakiś typ co urwał się z forum "pali ile wleje a jak cię nie stać to nie kupuj" xD

Po pierwsze primo: nigdzie nie piszę, że ma to być motocykl szosowy, tylko motocykl do turystyki + op czeka na inne propozycje to
NaMoment - > zawsze jak ktoś szuka dobrego motocykla szosowego do turystyki, to wysko...

źródło: comment_1609170304gifyZTf2rrY8zCSXlJeVJU.jpg

Pobierz
W turystykę krajową i międzynarodową bawię się już dostatecznie długo by znać dużo ludzie i ich historii. Może to dziwne ale są ludzie którzy nie kłócą się na forach o wyższość jednych nad drugimi, a na własnej skórze doświadczyli zmiany sprzętu z fjr, rt, st... na gs dl xl... Podobnie w drugą stronę. Jedni chcieli większej wygody, większych kufrów, drudzy dreszczyku sportu i zamiast się kłócić wymieniają się doświadczeniami.


@NaMoment: o,
Moja granica komfortu kończyła się na 3h. Po każdej kolejnej minucie i kilometrze coraz bardziej było czuć kręgosłup od pochylonej pozycji


@NaMoment: a może było trzeba iść do ortopedy i zapytać o stan gorsetu mięśniowego, lordozę itp?

90% przypadkó to właśnie wina "bólu pleców" otyłość, skoliozy i słabe mięśnie ":p
Nie zapomnę wyprawy na pętle bieszczadzkie, 700km z czego 600km w deszczu. W grupie były ścigacze, nakedy oraz 1 tiger i 1 trampek. Tylko Ci dwa zeszli w dobrym stanie i humorze z maszyn. Prawie nie zmokli i nie wychłodził ich wiatr. Cała reszta zmęczona od pozycji na sprzęcie i wychłodzeni, wtedy postanowiłem zmienić sprzęt na bardziej turystyczny.


@NaMoment: a ja znam typa co na Ducati 1098 po alpach zasuwa :p
Po 2h takiej jazdy czułem się po prostu źle, bardzo źle. Raz taką trasę zaliczyłem i po dojechaniu na miejsce nałykałem się tabletek i poszedłem spać.


@NaMoment: serio idz do rehabilitanta sportowego :p teraz już poważnie piszę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Panowie, bardzo dziękuję Wam obydwu za pomoc. Wymiana poglądów w słusznym celu. Ale proszę nie kłóćcie się między sobą. Mamy piękną pasję i trzymajmy się razem. Ten naród jest już wystarczająco podzielony.


@Czlowiek_Sweter: niby masz rację ( ͡° ʖ̯ ͡°) ale pojeździsz dłużej to i łapą przestaniesz machać spotkanym motocyklistom :p
@Czlowiek_Sweter: nie ma co plusować, to raczej smunte :p przez ostatnie kilka sezonów mam jakieś dziwne uczulenie na innych motocyklistów. chyba jakiś jad z kilku forów mi się udzielił. a i przygody na trasie, gdy okazało się że nie ma czegoś takiego jak "motocyklowa jedność" tutaj nie pomogła.

z moich głupich doświadczeń mogę jedynie doradzić: nigdy nie wybieraj się w trasę za granicę z ludzmi z którymi się nie kumplujesz ¯\_(ツ)_/¯
przygody na trasie, gdy okazało się że nie ma czegoś takiego jak "motocyklowa jedność" tutaj nie pomogła.


@Kotniepies: Wierzyłeś kiedykolwiek w to?
Motocyklowa jedność skończyła się na początku lat 1990. Gdy Japońce zaczęły przesiąkać do naszego kraju.
Przecież już co najmniej od 15 lat są ludzie którzy nie #!$%@?ą.
Wtedy to gro było na nowych dużych sprzętach. A dziś jest tak dużo motocykli że czasem jest niebezpiecznie odmachiwać bo dosłownie rzadko