Wpis z mikrobloga

@kajakkazimierz Ing nie ma akcji zagranicznych. Ja do zagranicznych korzystam z mBank, do polskich Ing. Zagraniczni brokerzy mają (prawdopodobnie) 1 duży dla mnie minus - nie wystawiają pit 8c, ale nie wiem jak jest z dostępnością podsumowań które pozwalają na łatwe wypełnienie pit.
@kajakkazimierz nie wiem czy komplet ale na pewno sporo akcji zagranicznych jest, musisz zerknąć na ofertę :) tylko ich appka i interfejs są do dupy, dlatego na GPW ciągle siedzę na Ing (które też #!$%@?ą bo stabilnośc ich maklera to dramat).

MBank pit wystawia, wydaje mi się, że zagraniczne instrumenty też w niego wchodzą, bo są przewalutowane na PLN (ale pierwszy rok mam tam konto więc jeszcze brak pewności)

Rozliczenie nawet nie
@kajakkazimierz: w mBanku masz opłaty za transakcje (0,39%, min. 5 zł dla GPW, min. 19 zł dla zagranicznych). W XTB nie ma opłat do obrotu 100k euro miesięcznie. Ale na XTB nie ma NC, brakuje też wielu spółek zagranicznych, które są np. na Trading212 czy Degiro
@Blue_PSH: do mBanku po tych wszystkich akcjach z logowaniem się na cudze konta, nie mam już zaufania więc odpada. ING też czytałem na tagu, że dało w tym roku ciała. Do tego teraz się okazuje, że nie ma zagranicznych rynków.
@Kuklak: za granicą tylko duże mnie interesują i z tego co widzę to w xtb są.
Ciekawi mnie jeszcze ten revolut, bo nie do końca ogarniam zapisy w tym regulaminie,
@kajakkazimierz
@Kuklak

Pewnie jak bym zaczynał to bym poszedł w stronę xtb, ale info o braku NC trochę mnie zmartwiło, więc wynika z tego, że chyba nie ma dla mnie idealnego DM i muszę mieć 2 ;)

Miałem jeszcze bosse założona ale ich interfejsu w ogóle nie potrafiłem ogarnąć i żadnych transakcji tam nie zrobiłem.
a jak się nie rozliczy?


@takupatamta: Nie wiem, trzeba by Vateusza zapytać. Wszystko pewnie zależy od kwoty. Revolut raczej nie przekazuje informacji do US. Ale jak np. zrobisz przelew na 50 000 na konto w polskim banku, to ktoś się może zainteresować.