Wpis z mikrobloga

@grim_fandango: A daj spokój do ludzi i tak nic nie będzie docierać. Ile osób już pomaga to wszystko zrozumieć. Większość nie wie co to Agenda. Uważają, że to jakieś hasło szurowskie tak samo jest ze stroną World economic forum. Wstyd! Nic nie przeczytają, nie chcą się dowiedzieć i z góry skreślają. Większość jest juź odkryta wystarczy się zainteresować. Szkoda strzępić ryja widocznie muszą to zobaczyć na własnej skórze ( ͡°
gdy nie posiadasz czegoś na własność i mogą cię pozbawić usługi


@grim_fandango: masz samochod, a moga cie pozbawic prawa do kierowania nim. Masz mieszkanie, a moga cie z niego wyrzucic. Masz hajs, a moga ci go zarekwirowac. Poki co masz iluzje posiadania czegos na wlasnosc, ktora de facto nie wiele sie rozni od wynajmu.

Ja na przyklad korzystam z samochodu na minuty, bo tylko na tyle go potrzebuje. Wykupuje netflixa, bo
"nie będziesz nic posiadał" znaczy po prostu że przewidują jeszcze większą popularyzację abonamentów i wypożyczalni, zamiast kupowania?


@CytrynowySorbet: ale to niewiele się różni, bo jesteś uzależniony od abonamentu i regulaminu, który został narzucony zamiast mieć wybór swoje- abonament. No i takie rozwiązanie faworyzuje duże firmy, a nie małych producentów https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/nike-buty-na-abonament-zasady-korzystania-cennik-nike-adventure-club
@djtartini1: No ja to wiem i rozumiem i sam raczej wolę coś (nawet drożej) kupić niż regularnie wynajmować.
Po prostu piszę jakie są teraz trendy, które pojawiają się w coraz to nowych dziedzinach.
Netflix, Spotify, Xbox Game Pass, te wszystkie car sharingi, hulajnogi na minuty, legimi, audioteka i wiele innych, które mi teraz nie przychodzą do głowy to przecież abonamentowe wypożyczalnie które wyrosły w ostatnich kilku latach.
@rzuf22: Dzieki dzieleniu sie nimi z kilkoma osobami, mozemy zmniejszyc elektrosmieci, spawic, ze maszyny beda lepsze i wydajniejsze (latwiej jest wynajac np. zajebista pralke na kilka pran, niz zainwestowac kilka tysiecy w podobna na wlasnosc) - o tym mowa w filmie.

Super przyszłość, będziesz wynajmować pralke xD Odkurzacz, zmywarkę, prysznic też będziesz wynajmować?
Ja nie mam nic przeciwko usługom typu wynajnowanie pojazdów, streamingami filmów, muzyki czy gier. Ale to już jest
Super przyszłość, będziesz wynajmować pralke xD


@Gawith_Apricot: To już w sumie przeszłość, bo w Stanach korzystanie z pralni jest dość powszechne conajmniej od lat 80', zwłaszcza jak ludzie mieszkają w blokach i nie chcą sobie zagracać mieszkania dużym sprzętem.

Odkurzacz, zmywarkę, prysznic też będziesz wynajmować?


@Gawith_Apricot: Odkurzacz chcecie bym wynajął, bo nie potrzebuje go codziennie, a raczej raz na tydzień. Wynajmowanie zmywarki i prysznica może być kłopotliwe, bo są to