Wpis z mikrobloga

@rzuf22: Dla mnie strata czasu by była, latać z praniem po mieście do pralni ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tak likwidacja gotówki i pieniądz CBDC (który już testują np. na Bahamah) to zniewolenie ludzi. Będą mogli ci wyłączyć konto albo zajumać pieniądze tak jak było na Cyprze. Sterowanie inflacją, przyspieszanie wydawania gotówki itd. Nie będzie złotówki tylko E-Euro np, E-dolar itd.

@hempmont: Premier uczestniczy w
  • Odpowiedz
Dla mnie strata czasu by była, latać z praniem po mieście do pralni ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Gawith_Apricot: blednie zakladasz, ze bedzie to dalej funkcjonowac tak samo jak funkcjonuje to od 40 lat. Podobnie ludzie mylnie zakladali kilkanascie innych rewolucji, i podobnie dlaczego wynalezienie czegos zupelnie na nowo tak dobrze chwyta.

Tak likwidacja gotówki i pieniądz CBDC (który już testują np. na Bahamah) to zniewolenie ludzi. Będą mogli ci wyłączyć konto albo zajumać pieniądze
  • Odpowiedz
@rzuf22:

W pieniądzu CBDC masz jedno konto przypisane, teraz mogę rachunki pootwierać w wielu bankach w Polsce i na świecie, mogę trzymać w skarpecie, zakopać w ogródku, mogę zrobić depozyt do skrytki, mogę kupić krypto itd.

Tutaj będziesz mieć jeden rachunek, wallet w smartfonie albo grubiej idąc, czip pod skórą ( ͡° ͜ʖ ͡°) Twoje konto będzie w 100% transparentne dla państwa, twoje zakupy też. Będziesz
  • Odpowiedz
Tutaj będziesz mieć jeden rachunek, wallet w smartfonie albo grubiej idąc, czip pod skórą ( ͡° ͜ʖ ͡°) Twoje konto będzie w 100% transparentne dla państwa, twoje zakupy też. Będziesz zależny w 100% od państwa. Chcesz poprotestować bo masz demokracje? To ci wyłączą konto na kilka dni. O to mi chodzi głównie.


@Gawith_Apricot: Ale ja nie mowie, ze to jest ok. Zaznaczylem nawet specjalnie, ze nie
  • Odpowiedz
@Rapidos: nic sie nie zmieniło. To nie leci w tvpis tzn ze nie istnieje xD

@Szkicowana_lala: niech premier ogłosi nowy ład w styczniu tak jak mówił, niech już wprowadza to cbdc, podstawowy dochód, kolejna 3 falę i niech jescze bardziej dokręca śrubę xD ale to chyba nadal nie dotrze do nich, bo żaby sie gotują długo i powoli, a nie sa wrzucane do wrzątku jak makaron xD
  • Odpowiedz