Wpis z mikrobloga

Z takich życiowych sukcesów, to nie wiem kiedy mam imieniny(i szczerze #!$%@? mnie to obchodzi ( ͡° ͜ʖ ͡°) ), bo jestem z Górnego Śląska i tutaj takie dziwne święta nie są obchodzone.
W ogóle to jak to wygląda, wy obchodzicie te imieniny kilka razy w roku, za każdym razem kiedy w kalendarzu jest wasze imie, czy wybieracie sobie jedną spośród dat?
#imieniny #pytanie #imieniny
  • 127
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ikarus_260: niby dziwnych swiat nie obchodzicie, ale barbórke kto obchodzi?xD

@kabasyl: Barbórkę obchodzą górnicy, gazownicy i pewnie jeszcze kilka zawodów się znajdzie ;) a gazowników masz w całej Polsce ;)
@Ikarus_260: imieniny obchodzisz albo w pierwszym terminie po urodzinach, albo w terminie wg Twojego patrona. Np jeśli twoim patronem jest bł. Alan de Solminihac, to obchodzisz imieniny 3 stycznia, ale jeśli jest nim bł. Alan de la Roche, to wtedy 8 września niezależnie od tego kiedy masz urodziny.

U mnie przez lata obchodziło się właśnie imieniny, bo to tradycja po dziadkach jeszcze z Kresów. Potem się pozmieniało. Życzenia składamy na jeden
W ogóle to jak to wygląda, wy obchodzicie te imieniny kilka razy w roku, za każdym razem kiedy w kalendarzu jest wasze imie, czy wybieracie sobie jedną spośród dat?


@Ikarus_260: u mnie w rodzinie się obchodzi pierwsze imieniny po urodzinach
Teoretycznie w takim przypadku imieninami właściwymi powinna być pierwsza data następująca po urodzinach


@efceka: nie, imieniny historycznie powinny być obchodzone w dniu twojego imiennika świętego lub błogosławionego z kalendarza liturgicznego. Więc technicznie wszystkie Barbary powinny mieć imieniny 4 grudnia, a Andrzeje 30 listopada i tak dalej.

W praktyce wszyscy mają to gdzieś bo świętych jest od cholery, nawet 61 razy w roku, są też imiona które świętych nie mają ale mają
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ikarus_260: w sumie nie obchodzę ani urodzin, ani imienin, ani świąt, ani sylwestrów itd., ale jak już to IMO imieniny są w naszym kraju tradycyjnie większym "powodem do świętowania", dziwne, że tutaj tylu ludzi pisze odwrotnie
@Ikarus_260: Urodziny ma każdą świnia, imieniny to szlachetna uroczystość, ale co o szlachetności może wiedzieć śląskie plemię co ma ból dupy o wszystko do goroli, a właśnie gorole utrzymają i dopłacają do waszych interesów, bez nas bylibyście na poziomie górnej wolty.
Z resztą jakie trzeba mieć IQ żeby wierzyć że niemowlę roznosi prezenty jak wiadomo że robi to Gwiazdor( ͡° ͜ʖ ͡°)