Wpis z mikrobloga

Z takich życiowych sukcesów, to nie wiem kiedy mam imieniny(i szczerze #!$%@? mnie to obchodzi ( ͡° ͜ʖ ͡°) ), bo jestem z Górnego Śląska i tutaj takie dziwne święta nie są obchodzone.
W ogóle to jak to wygląda, wy obchodzicie te imieniny kilka razy w roku, za każdym razem kiedy w kalendarzu jest wasze imie, czy wybieracie sobie jedną spośród dat?
#imieniny #pytanie #imieniny
  • 127
  • Odpowiedz
W ogóle to jak to wygląda, wy obchodzicie te imieniny kilka razy w roku, za każdym razem kiedy w kalendarzu jest wasze imie, czy wybieracie sobie jedną spośród dat?


@Ikarus_260: Teoretycznie w takim przypadku imieninami właściwymi powinna być pierwsza data następująca po urodzinach
  • Odpowiedz
@kabasyl: no ja nie obchodzę, ale miałem w klasie w liceum Barbarę i ona przynosiła cukierki na Barbórkę i rozdawała - jedyny przypadek, kiedy widziałem na żywo obchodzenie imienin. xD
  • Odpowiedz
aż z ciekawości sprawdziłem na Wikipedii, mam imieniny 61 razy w roku w tym prawie codziennie w styczniu. xD


@Ikarus_260: Ło panie, to na bierzmowanie śmiało mogłeś sobie wziąć imię Hepatil xD
  • Odpowiedz
@kabasyl: ja obchodzę, choć mieszkam na północy Polski, ale to dlatego że mam wtedy urodziny ( ͡° ͜ʖ ͡°) rodzice mogli nazwać mnie Barbarzyn ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Ikarus_260 u mnie zawsze się mówiło (nie wiem, czy to zależy od regionu, czy po prostu od moich krewnych - ale jakby co to podaję, miasto przy Wawie), że urodziny są dla dzieci, a imieniny dla dorosłych. Stąd też w przypadku moich dziadków urodziny były dla nich na wszystkiego najlepszego i jakiś upominek, ciasto, herbatka (oprócz okrągłych rocznic, bo wtedy była biba urodzinowa). Natomiast imieniny były u nich zawsze huczne, z
  • Odpowiedz
@Ikarus_260 japa tam i szanować imieniny xD
Mam urodziny w święta, każdy ma je w dupie i nikt nie ma czasu ich ze mną świętować, więc tradycyjnie robię imprezę w imieniny i na urodziny tbw bo lepię pierożki i pije wino
  • Odpowiedz
@Ikarus_260 U mnie (Częstochowa i okolice ) wszyscy starszej daty obchodzą imieniny, a wszyscy urodzeni po 1985 roku urodziny, chociaż są wyjatki i jak ktoś ma urodziny w jakieś zimne brzydkie miesiące to robi imieniny jak jest ciepło. Tak samo mój wujek który wcześniej obchodził imieniny, teraz po wielu latach na Śląsku robi urodziny. Ja (25 lvl) obchodzę i urodziny, i imieniny ale impreze robię w imieniny bo jest ciepło i
  • Odpowiedz