Wpis z mikrobloga

Z takich życiowych sukcesów, to nie wiem kiedy mam imieniny(i szczerze #!$%@? mnie to obchodzi ( ͡° ͜ʖ ͡°) ), bo jestem z Górnego Śląska i tutaj takie dziwne święta nie są obchodzone.
W ogóle to jak to wygląda, wy obchodzicie te imieniny kilka razy w roku, za każdym razem kiedy w kalendarzu jest wasze imie, czy wybieracie sobie jedną spośród dat?
#imieniny #pytanie #imieniny
  • 127
@Ikarus_260: XD i to podkreslenie ,ze sie jest z gornego slaska jakby to oznaczalo kogos cywilizowanego czy lepszego. Tylko u "WOS NA ŚLUNSKU" w okolicach Katowic macie ego wywalone w kosmos. Ja sam jestem z Opola ,ze slazakami nic wspolnego tu ludzie nie maja obchodsimy imieniny i w dupie mamy barburke, nami rzadzi papież ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No chyba ze bratna wam mniejszosc niemiecka cos tam
W ogóle to jak to wygląda, wy obchodzicie te imieniny kilka razy w roku, za każdym razem kiedy w kalendarzu jest wasze imie, czy wybieracie sobie jedną spośród dat?


@Ikarus_260: imieniny kilka razy w roku to teoretycznie niemożliwe. Np. Tomasza jest kilka razy, ale Tomasza Apostoła tylko raz, Tomasza z Akwinu tylko raz itd. Dlatego zależy po kim nazwali Cię rodzicie, oni powinni to wiedzieć. W praktyce pewnie wszyscy mają #!$%@?
@Ikarus_260: ja z mazowsza i też nie mam pojęcia kiedy mam imieniny, nigdy nikt mi z tej okazji nie składał życzeń, rodzice też nie wiedzą kiedy ja mam, za to jak sie o nich zapomni to przeżywają i jęczą XD
@Przepoczwarzenie: W sumie nie przypominam sobie, żeby mój stary kiedykolwiek był w kościele, jeśli chodzi o czasy, które pamiętam - więc z świętymi byłbym ostrożny. Tak, rodzice rozmawiali ze mną i mówili, że podobało im się imie Piotruś, a poza tym zagranico moje imie w wersji zagramanicznej(Peter) brzmi dobrze z nazwiskiem, prostym do wymówienia przez obcokrajowca.
. Mój dziadek uważa, że imieniny są ważniejsze ponieważ " urodziny to ma każda świnia a imieniny to ma tylko czlowiek" xD


@jednoliterowa: Imieniny są przede wszystkim starsze, obchodzenie urodzin to relatywnie nowy wynalazek anglosaski, żeby przykryć katolicki kult świętych.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ikarus_260: niby dziwnych swiat nie obchodzicie, ale barbórke kto obchodzi?xD

@kabasyl: Górnicy a nie Ślązacy. Górnik może być spoza Śląska, Ślązak nie musi mieć żadnego górnika w rodzinie. Oni tego nie sprawdzają.