Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Czlowiek nie ma potrzeby gromadzenia dobr dla samego faktu gromadzenia dobr. Wynika to z reguly z faktu, ze wiecej dobr, to wieksza wartosc, a bagaz zgromadzonej wartosci pozwala zaspokoic wiele potrzeb. Jesli usunac wartosc z dobr i zaspokoic pewne potrzeby inaczej niz poprzez koniecznosc ich gromadzenia, kapitalizm staje sie zwyczajnie niepotrzebny.

@onuceSzatana: co za bzdury?!
a co z "jutro"? Co zjem jutro? Co ubiorę jutro? Gdzie będę mieszkał za rok?
  • Odpowiedz
@Gaku745: KONFEDERACJI? ha, wyszło szydło z rowka, jesteś kucem tak naprawdę XD ale wiesz że to są fantazje tylko? Ludzie nie są równi i nigdy nie będą. Większość nie ma predyspozycji do podejmowania decyzji i zarządzania i prędzej czy później zawsze wyłoni się lider.
  • Odpowiedz
A mnie rozwala, że tacy jak wy widzą świat w czarnobiałych barwach i jak ktoś coś powie coś złego na kapitalizm, to znaczy że od razu jest np. komunistą.


@sebusik: przyznaję Ci rację. Napisałem o komuniźmie, bo odniosłem się do warunków polskich i wyszło zbyt duże uproszczenie. Pozwól zatem, że poprawię, to co napisałem:
Ponieważ w większości urodzili się zbyt późno, żeby na własnym tyłku odczuć "uroki" życia w kraju
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@albert107: to ja jestem w szoku, że Ty jesteś w szoku, kapitalizm zawsze powoduje, że rosną nierówności, co powoduje, że ludzie zaczynają się buntować i nie lubić systemu
  • Odpowiedz