Wpis z mikrobloga

Pijcie ze mną kompot. Pierwsza apka jest już w sklepie google play. Prosty kalkulator kredytowy, który przy okazji jest narzędziem identyfikacji i promocji marki. Pomysł, formuła i layout moje, przy kodowaniu musiałem wspomóc się freelancerem #programista15k
Aplikacja w google play

#chwalesie #android #kredythipoteczny #finanse #rentgenhipoteczny #reklamakreatywna
DJ007 - Pijcie ze mną kompot. Pierwsza apka jest już w sklepie google play. Prosty ka...

źródło: comment_1608644719Ja7oQug3RNZ9J6vmranaaE.jpg

Pobierz
  • 33
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 0
@Kacorek Dobre, ja myślałem że chodzi Ci o jakąś apkę do projektowania graficznego.
Tego że CA ma podobnie, to nie wiedziałem.
  • Odpowiedz
@DJ007: Nie pobierałem (iOS), ale mam pytania: te screeny to cała apka? 3 pola do uzupełnienia i na dole 2 pola z ratą i całkowitym kosztem kredytu?
To trochę mało, żeby zaśmiecać telefon. Podobnych kalkulatorów (bardziej konfigurowalnych) jest multum online.

Jaki był cel stworzenia apki? Jaka grupa docelowa? Jaki planujesz mieć uzysk z poniesionej pracy i kosztów freelancera?

Zrobiłeś oczywiście kawał dobrej roboty. Tylko u mnie w korpo jest tez takie określenie „kawał świetnej, nikomu niepotrzebnej roboty” ( ͡
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@tegie
Tak, to cała apka (na ten moment). To jest jej pierwszy krok, chciałem zrobić coś co jest absolutnym minimum, przede wszystkim zacząć i miec bazę do rozwoju. Jak się nie zacznie, to nie ma bodźca (ja tak mam) nie ma reakcji, nie ma ocen, tylko plany i ciagłe niezadowolenie że to przecież można ulepszyć, poprawic, zmienic i tak do usranej śmierci.
Samo narzędzie ma na celu dać klientowi coś, co
  • Odpowiedz
@DJ007: Mam propozycję: rozbij oprocentowanie na 2 składowe: marża + stopa procentowa. Sumarycznie wyjdzie to samo, ale różnica jest spora (zmiana stopy procentowej nie wpływa na marże).
Sam niedawno przechodziłem przez kredyt i na początku nie miałem o tym zielonego pojęcia.
W przyszłości może jeszcze dodatkowe pole „koszt uruchomienia kredytu/prowizja”.
I przy każdym polu mała ikonka „i” która w 1 zdaniu wyjaśni, co oznacza dana wartość. Np. „Prowizja - haracz
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@tegie ścieżka rozoju apki już jest :)
Spowolnienie czułem tylko w marcu i kwietniu, a poza tymi miesiącami to ciągle szaleństwo zakupów. Niektórzy deweloperzy marudzą, że zwolniło, jednak na wtórnym ludzie kupują jakby miało jutro zabraknąć. Inflacja też swoje robi, dlatego ludzie bojąc się utraty wartości pieniądza przyspieszają decyzje zakupowe. Obecnie inflacja 4,2% przy hipotece 2,22%-2,5% działa na wyobraźnię.
Oczywiście to może być lekkie skrzywienie, bo ja mam głównie klientów z
  • Odpowiedz
No cóż, szału mój debiut nie zrobił, choć i tak bardzo się cieszę, że w ogóle wystartowałem. Tak czy inaczej, dzięki Wszystkim za feedback. Patrząc po najbardziej plusowanych komentarzach, to "wygląda tragicznie" i tło do zmiany. Zgaduję, że wielu z Was siedzi w branży IT, więc tym bardziej mam nad czym myśleć.
Wesołych Świąt!
  • Odpowiedz