Wpis z mikrobloga

@FilodendronMonster: Okolice kościoła mariackiego* (jestem prosty chłopak ze wsi, dla mnie duży kościół = katedra) bo jest krzywo wpasowany, według mnie można by go było otoczyć parkiem żeby wpasować go w tą równoległą zabudowę. Znaczy wiadomo że się nie da bo budynek bardziej przydatny niż park, no ale pomarzyć zawsze można ( ͡° ͜ʖ ͡°) W Notre Dame o wiele lepiej to wygląda jak budynki idą równolegle
C.....j - @FilodendronMonster: Okolice kościoła mariackiego* (jestem prosty chłopak z...

źródło: comment_1608589766fTW0A1hPAdOxYYjzpczcw7.jpg

Pobierz
@FilodendronMonster: W sensie coś takiego, wiadomo że to przestrzeń przy rynku więc niemożliwe do zrobienia, ale wtedy nie było by takiej ciasnoty dookoła kościoła, przy czym ja się na gospodarowaniu przestrzenią publiczną znam jak na hodowli jedwabników. Ale jak pod kościołem byłem to dziwnie to dla mnie wyglądało, bo tylko on był w takiej osi położony, a szczególnie mi się nie podoba ten trójkątny placyk z tyłu który jest wiecznie ciemny
C.....j - @FilodendronMonster: W sensie coś takiego, wiadomo że to przestrzeń przy ry...

źródło: comment_1608590400DapCdfAiM4LcJpAXJ9dof6.jpg

Pobierz
@Ciulahej: wynika to z historii miasta. Zanim lokowano je na prawie magdeburskim, stał już kościół więc dopiero reszta budynków była budowana wg założeń tego planu, tj. prostokątny rynek z prostopadle wychodzącymi ulicami. Nie wiem jak twoje
zmysły perfekcjonisty zareagują na wiadomość, że ulica Grodzka nie jest prostopadła do rynku jak reszta ulic, tylko wychodzi z niego pod kątem xD A i chyba dookoła kościołów kiedyś były cmentarze, może dlatego nie zagospodarowano
@Ciulahej hm, nigdy nie pomyślałem, żeby usunąć te budynki. Ciekawe spojrzenie. Co do Notre Dame to zauważ, że ona jest ogromna. Dużo większa, niż kościół maryjacki. Porównaj sobie wysokość budynków obok jednego i drugiego kościoła. Siłą rzeczy Notre Dame góruje i pojawia się wrażenie przestrzeni