Wpis z mikrobloga

Amouage Interlude 53 ( ExDP )

W generalnym odbiorze kompozycja 53 wydaje się słodsza, mniej dymna, mniej balsamiczna i dość istotnie jednak uproszczona względem pierwowzoru ( porównuję z Interlude z lat 2014/15 )

"Agar smoke" będący sygnaturową nutą Interlude został zastąpiony tym słodkawym czymś - podobnie jak w Black Iris, lecz o ile w Black Iris wydawało mi się, że takie było zamierzenie, to teraz wydaje mi się że to jest po prostu maksimum tego co można osiągnąć w przedmiocie replikacji oryginalnego Interlude w obecnych uwarunkowaniach prawnych dot. możliwości stosowania składników i ich dopuszczalnych stężeń

Otwarcie 53 jest zdecydowanie cięższe, brak tego wibrującego, świdrującego nozdrza oregano i palonego pieprzu, które potem tliły się jeszcze przez długi czas w oparach słodko-gorzkawego dymu z opoponaksu przeplatanego smużkami oudu ( btw. czasem palę opoponaks w domu na trybularzu i w Interlude było autentycznie czuć ten dym, w 53 tego niestety nie ma ).

Don't get me wrong, wciąż czuć że to Interlude ale nikt chyba nie określi 53 mianem "dymnej bestii" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

53 nosi się bardzo przyjemnie, parametry jak na ekstrakt ma bardzo dobre i na pewno jest mniej "niszowy" w odbiorze niż oryginalny Interlude. Zdecydowanie najlepsza z tegorocznych premier marki

Nie wiem na ile przekaz o sezonowaniu i maceracji ekstraktu to marketingowa papka ze strony Amouage? Formuła 53 jest w 100% syntetyczna więc też stabilna, a maceracja to proces charakterystyczny dla ekstraktów z naturalnych składników

#perfumy #perfumerianiszowa
źródło: comment_1608384427h57U9hyaBLiMg3b85N1buO.jpg
  • 14
To legendy ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@kyloe: Czyli lecą w kulki nawet na oudzie? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Nie wiem na ile przekaz o sezonowaniu i maceracji ekstraktu to marketingowa papka ze strony Amouage? Formuła 53 jest w 100% syntetyczna więc też stabilna, a maceracja to proces charakterystyczny dla ekstraktów z naturalnych składników


@kyloe: Jesteś pewien że syntetyków się nie maceruje? Bo
@vizori: nie mam pojecia, pytam, bo nie wiem.
Jeśli chodzi o mieszanie z alkoholem to rzeczywiście perfumom czas pomaga, co zauważyłem chociażby po perfumach chłopaków od phantosmia, które zaczęły pachnieć lepiej i mniej alkoholowo w otwarciu po kilku miesiącach.
Jesteś pewien że syntetyków się nie maceruje? Bo ja podczas swojego krótkiego epizodu z GO (a w ich naturalność nie uwierzę) zauważyłem że sporo zyskują na przeleżeniu kilku miesięcy w szkle


@vizori: Naturalnego oudu nie ma w Amouage na 200%, naturalny oud masz w Bortnikoff, Dixit & Zak, Ensar, Areej Le Dore. Dobrej jakości oud kosztuje od kilkuset $$$ za 1 gram i nie ma żadnej powtarzalności, więc każda krótka seria
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@vizori: @kyloe: nie pamiętam już gdzie, ale gdzieś mi się przewinęło info, że kukurydzian używa naturalnego oudu. Tyle, że teraz nie jestem w stanie znaleźć tego info. Może też ściema...
nie pamiętam już gdzie, ale gdzieś mi się przewinęło info, że kukurydzian używa naturalnego oudu.


@tagujto: To info jest na stronie Kurkdjiana a dotyczy perfum OUD EDP i ExDP, kiedyś lata temu jak OUD miał premierę ( chyba 2012 ) było to możliwe, to nie była wtedy wielkonakładowa produkcja. Ja mam flakon 2015 i czuć w nim laotański oud ale czy naturalny czy nie tego nie sposób ocenić. Te perfumy obecnie