Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@niewiemjakiwybrac: ja do dziś niezawsze rozumiem tekst piosenki ze słuchu ( ͡° ͜ʖ ͡°) filmy z napisami angielskimi to dobry wybór, potem kolejny krok to oglądanie bez napisów, to już najwyższy level
@niewiemjakiwybrac: na start imo seriale z napisami są ok, ale myślę, że dobrym pomysłem będzie odpalenie jakichś podcastów po angielsku np ted talks. Dla mnie słuchanie czegoś z napisami i bez to dwie kompletnie różne rzeczy. Naprawdę wyskillowałem słuchanie takimi właśnie podcastami, z początku jedyne co rozumiałem to kontekst, z czasem zacząłem wyłapywać szczegóły. Z piosenkami do dziś mam problem (°°
@niewiemjakiwybrac: szkoła językowa niewiele Ci da. Proponowałbym raczej spotkania sam na sam. Zalety: uwaga jest skupiona tylko na Tobie, program nauczania tylko pod Twoje wymagania, rozmawiasz w obcym języku pełną godzinę zajęć a nie godzinę podzieloną na ilość osób w grupie no i mniej płacisz. No i w każdej chwili możesz zrezygnować bez konsekwencji.
Języka możesz generalnie nauczyć się sam, ale będzie Ci brakować rozmowy i jeśli nie trenujesz rozmowy w
@niewiemjakiwybrac:

Myślę, że najgorzej wypada u mnie słuchanie, np piosenka która leci w radio wydaje mi się, że nic nie rozumiem, a mając tekst piosenki na papierze rozumiem 90% albo i więcej


Ale tak po prostu będzie - w przypadku piosenek które już znasz, zwłaszcza od dzieciństwa, twój mózg po prostu nie analizuje ich pod tym względem, więc nie ma po co się tym sugerować.

Sam dopiero po kilkunastu latach przypadkiem
@niewiemjakiwybrac: angielskiego nauczyłem się dawno temu, ale sprzedam ci pewien sekret jak ja się nauczyłem hiszpańskiego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Myśl w języku którego chcesz się nauczyć. Kiedy łazisz po mieście, rozmawiaj ze swoim wyimaginowanym przyjacielem, kiedy gotujesz - wyobraź sobie że jesteś Makłowiczem i prowadzisz program tv. Kiedy zabraknie słówka, w kieszeni masz słownik wszystkich języków świata ( ͡° ͜ʖ ͡°)