Wpis z mikrobloga

#orange #router #swiatlowod #komputery #siecikomputerowe

Szukam "fajnego" routera, max do 600 PLN, tak aby móc wykorzystać możliwości światełka 600 Mb/s. Co polecicie i ma stać za ONT ?

Wiem, że kabelek najlepszy, ale nie zawsze i wszędzie dochodzi. Sprzęt (komp, telefony) się rozwijają, tak więc myślę perspektywicznie, nawet jak podłączony sprzęt routera w pełnie nie obsłuży swoimi kartami sieciowymi lub zwiększę prędkość neta.
  • 10
@krzywy_kanister Jeszcze nie dostałem żadnego, bo przyjdą dopiero w piątek podłączać. Zamówiłem sobie ONT na infolinii, Pani wprowadziła do systemu , powiedziała , że nie będzie problemu i go otrzymam. Nie wiedziałem, że są różne typy ONT. Net będzie z Orange. No i jako uzupełnienie ...dokładnie, chcę zastąpić Funboxa swoim sprzętem.
@Ziutek33: Poczytaj tutaj, generalnie widze, ze obrazki mogly byc posciagane, twoj router musialby obslugiwac vlany, na innym jest internet, na innym telewizja. https://trzepak.pl/viewtopic.php?t=51177
Ja bym uwazal, Orange lubi wciskac Funboxy 3.0 z wbudowanym ONT, osobne ONT to raczej dla firm a tam i tak zakladaja Zyxela. Nie mowie, ze nie ma szans ale zobacz co ci zamontuja.
Dlaczego chcesz zmienic Funboxa? Wylaczenie wifi i dorzucenie AP na przykla tego ktory zaproponowany
@Ziutek33: Najwyższa czujność jak monterzy przyjdą. Dopiero co instruowałem kolegę co ma powiedzieć na infolinii i co zrobić, żeby nie dostał funboxa, a ont, a i tak mu wcisnęli xD
@krabat: Nie bez powodu Orange tak robi, z Funboxem maja jedno urzadzenie, jeden zasilacz, wiekszosci klientom to wystarczy. Jesli na pewno chce sie ONTA to trzeba albo wziac swiatlowod od T-Mobile (tylko tracimy adres publiczny) albo na sieci Inea od Orange. Jesli wezmiemy bezposrednio od Inea wsadza swoj odpowiednik Funboxa :).
@krzywy_kanister: Słyszałem, że funboxy się wieszają, są takie niesforne, lubią płatać figle TV nie będę mieć, jedynie neta, tak wiec i tak wszystkich jego funkcji nie wykorzystam. A jak dostanę ONT to będę mógł sobie za nim postawić co mi się rzewnie podoba.

@krabat No ja chcę ONT i funboxa też dają Dwa w jednym. Wystarczy, że się planuje remont, inna lokalizację gniazdka, a inna wifi i już można o taki