Wpis z mikrobloga

#cdprojektred próbowało stworzyć grę która miała być jak GTA V, jednocześnie wydając ją na wszystkie możliwe platformy w tym samym czasie. Nawet Rockstar który zjadł zęby na otwartych światach wydał GTA V najpierw na PS3 i X360, a dopiero później na PS4, X1 i PC

To się zwyczajnie nie mogło udać i jest mi zwyczajnie smutno, że tak #!$%@? te premierę bo czekałem na nią od pierwszego teasera

#cyberpunk2077 #gry
kobiaszu - #cdprojektred próbowało stworzyć grę która miała być jak GTA V, jednocześn...

źródło: comment_16078766232AynSMwGfU60UqIWd9DsxX.jpg

Pobierz
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kobiaszu: prawda. Powinni byli na początku skupić się tylko na PS4, X1 i PC a w 2021-2022 wydać aktualizację na nową generację (co i tak powiedzieli, że mają zamiar zrobić) i byłoby ok
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 35
@kobiaszu: @Bonwerkz: raczej powinni najpierw zrobić PC only, a potem next geny. W ogóle nie powinni zajmować się poprzednią generacja konsol, kiedy wiadome było że w 2020 wyjdzie nowa. Nie byłoby płaczu ludzi z Ps4 i XOne, że gra wygląda gorzej niż gry z 2001 roku...
  • Odpowiedz
@Radiativ: wtedy by im się gra nawet nie zwróciła w kosztach. Na Steam najwięcej grało milion osób. Załóżmy, że na GOG też milion. Razem 2 000 000 * 250 (zaokrąglając na korzyść dla nich) co daje 500 000 000 zł a z wyliczeń wynika, że sama produkcja wraz z marketingiem kosztowała prawie 1 mld zł a patrząc co w nim narobili jestem w stanie w to uwierzyć.
  • Odpowiedz
@Radiativ: Ale co ty #!$%@? gościu? Grę zapowiedzieli zanim wyszedł Xbox i PS4, mieli CAŁA GENERACJE na to, by wydać grę, a pod koniec mieli ja odpuścić?
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@eurphie: to, że ktoś od marketingu dał dupy zapowiadając grę na stara generację konsol to już druga sprawa

@Bonwerkz: liczysz tylko pierwsze dni, a dodaj do tego ludzi, którzy kupili CP w prezencie na święta i gra leży jeszcze nie uruchomiona
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@stary_pijany: a wiadomo co robili przez pierwsze lata? Może nagrywali muzykę i zbierali materiał, a lód zaczeli pisać rok temu xD w każdym razie wszystko pokazuje, że wypuszczenie CP na stara generację było błędem
  • Odpowiedz
liczysz tylko pierwsze dni, a dodaj do tego ludzi, którzy kupili CP w prezencie na święta i gra leży jeszcze nie uruchomiona


@Radiativ: dla wydawcy liczy się te pierwsze kilka dni a wszystkie duże tytuły AAA zwracają się maksymalnie w ciągu tygodnia, później sprzedaż zdecydowanie spada. Nawet miesiąc by nie wystarczył żeby gra się zwróciła na PC. Dla przykładu dodajmy nawet ten kolejny milion graczy, którzy kupili ale nie grają
  • Odpowiedz