Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@PolskiBumelant: mam w rodzinie rolników, pamiętam jako 8 latek rozkminałem do matki i nie mogłem ich zrozumieć:
- zła pogoda- no Panie, #!$%@? nie robota, nic nie wyrosło.
- dobra pogoda- no Panie, #!$%@? nie robota, wszystko jest tak tanie, że nie opłaca się zbierać.

Najlepiej to by było, jak twoje pole miało jedynie dobrą pogodę, a w całej Polsce gradobicia, powodzie i huragany. No i oczywiście nie zapominajmy o dopłatach
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Devilos: ciągnik z foto kosztuje jakieś 350-400 tysięcy. Rolnik mając np 40 ha musi dzierżawić ziemię i np. na Podlasiu dzierżawa 1ha ziemi kosztuje 600-1200zl rocznie i oczywiście dopłatę zabiera właściciel, nie dzierżawca, więc rolnik musi wydzierżawić jakieś 30ha przy takim areale własnym. Dużo można opowiadać, ale to nie jest prosta robota, szczególnie wiosną i w czasie żniw, czy przygotowania ziemi do zimy.
@PolskiBumelant: cóż, jako że mam ubezpieczenie w KRUSie, to się mogę wypowiedzieć - zarobić na rolnictwie można na kilka sposobów:
1. małe pole, uprawiane ręcznie przez ciebie i twoją rodzinę. produkujesz jakiś czosnek czy pomidory, sprzedajesz sam na lokalnym bazarku. a dokładniej kilku bazarkach w okolicznych miejscowościach. #!$%@? straszny, fortuny z tego raczej nie będzie nigdy, ale idzie się utrzymać.
2. średnie pole, z którego zbierasz coś, co zeżrą twoje zwierzęta.
Napuszczanie jednej grupy społecznej na drugą finansowane ze Skarbu Państwa (czyt: z twoich podatków). Witaj w Polsce.

W kolejnych odcinkach budowania ładu społecznego planowanych przez Ministerstwo Sprawiedliwości zobaczymy:

- kobiety to zwykłe p0lki, mężczyźni są ciemiężeni, ogólnie są bee (pomoże ze strajkiem kobiet)
- wszyscy nauczyciele to nieroby (stawiali się niedawno temu, nie zaszkodzi podtrzymać niechęć)
- lekarze zarabiajo kokosy i jeszcze im mało, a pielęgniarki są bezduszne i nie ratujo ludzi
@PolskiBumelant:
"jest susza i marne plony, dajcie odszkodowanie"
"jest idealna pogoda i obfite plony, zróbcie skup interwencyjny, bo fabryki/przetwórnie skupują owoce/warzywa po 1/4 ceny z zeszłego roku"
"dokładam od X lat, żebyście mieli pracę"
@Devilos: jak mają nie siedzieć jak mają kredytów i leasingow po kilkanaście - kilkadziesiąt koła, jakieś dotacje popobierane, kredyty dla rolników, które muszą porozliczać. Dzieci internetu myślą, że rolnicy to mają maszyny po pół miliona i hektary za gotówkę kupione, #!$%@? mać xD