Wpis z mikrobloga

Android, budzik nie zadzwonił.
Jak wpiszecie to w Google po angielsku dostajecie dziesiątki stron odpowiedzi: ktoś spóźnił się do szkoły, ktoś przegapił lot, bo tak podstawowa czynność jak budzik w telefonie zawiódł.
W mojej pracy w weekendy jest patchowanie systemów, zmiana aktywnych nodów następuje w środku nocy między 4:00 a 5:00 i musi być uruchomiona ręcznie. Półtora roku temu budzik nastawiony na 3:40 nie zadzwonił (Galaxy S9+). Od tego czasu nastawiam dwa telefony w formie backupu. Jeden Galaxy Note 9, który w między czasie wymieniłem, drugi to jakieś Lenovo, które służy mi do służbowej poczty. W każdym razie dwóch różnych producentów, dwie różne wersje systemu Android.
No i sytuacja z dzisiaj: oba budziki nastawione na 3:45. W nocy obudziłem się jeszcze ze dwa razy sprawdzić, czy są poustawiane. Jak byk: alarm zadzwoni za 1 godzinę i 35 minut od teraz. No to w kimę.
Budzą mnie słowa: Taaaato, piiiić. Patrzę na zegarek. 6:07. Jasny kij! Na telefonach żadnego powiadomienia, że 'missed alarm'. Oba telefony zasnęły tak głęboko, że żaden się nie wybudził, żeby uruchomić budzik! Note leżał na ładowarce indukcyjnej koło łóżka, więc nawet zasilanie mu zapewniłem.
Nie używam żadnych task killerów, w ustawieniach aplikacji Samsung w ogóle zablokował możliwość wyciszenia alarmów i powiadomień zegara.

Co teraz?
- Po pierwsze trzeba będzie wytłumaczyć klientowi, że mimo najszczerszych chęci i zabezpieczenia w postaci backupu przespałem okno serwisowe.
- Po drugie trzeba wprowadzić backup backupu i kupić fizyczny budzik.

Co za paranoja z tymi budzikami na Androidzie. Więcej im już na pewno nie zaufam.

#pracbaza #zalesie #android #galaxy
  • 212
  • Odpowiedz
Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Obawiam się, że nie przespałem. Obok mnie śpi żona, sen ma tak płytki, że jak dziecko cicho kaszlnie w pokoju obok to się budzi. Poza tym jak przegapię alarm to na pasku z powiadomieniami jest informacja: 'missed alarm'.
Najbardziej skłaniałbym się ku temu, że wstałem, wyłączyłem i poszedłem spać dalej... no ale kurczę dwa osobne telefony dzwoniące jeden po drugim? Ten drugi na dodatek ma 2 minuty rozbieżności
  • Odpowiedz
@WampirZSuchodolu: @Jelony: ja będąc kierowcą na nockach na pauzie spałem tylko na fotelu z poduchą na kierownicy bo już się przekonałem 2 razy, że spanie w łóżku w środku nocy jest zdradliwe a brak komfortowej pozycji na dłuższą metę nie pozwala zasnąć głębokim snem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zazwyczaj jak przespałem budzik to dlatego, że mimowolnie łapą podczas snu go wyłączyłem. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Nie no, żeby nie było raz też przespałem alarm: mały trip do Seattle, przez Danię, Amsterdam i cyk po 18 godzinach na miejscu. Lokalnie było ok 17:00, ale na nasze to była chyba a 2:00 czy 3:00. W hotelu na łóżku powiedziałem sobie 'zamknę oczy tylko na 30 minut'. Jak je otworzyłem kilka chwil pozniej była już 23:00, 3 opuszczone alarmy, dwa nieodebrane połączenia od szefa, niedziela, wszystko zamknięte, na obiado-kolację żarłem
  • Odpowiedz
Okno serwisowe między 4:00 a 5:00,


@WampirZSuchodolu: jezusie, w życiu bym się nie zgodził na takie godziny. Jak mi klient (pracuję w korpo telekom, moi klienci to inne telekomy, bywa, że duże) usiłuje wrzucić takie okno serwisowe to się nie zgadzam, mając dwa żelazne argumenty:
1) robimy prace od 0:00, max od 01:00. Jeśli wszystko będzie ok, to za pół godziny wszystko działa. Jak coś będzie nie tak, to to mam
  • Odpowiedz
Motorola Razr (też na Androidzie) potrafiła wyłączyć się w nocy z powodu wyczerpanej baterii, ale rano ożywała tylko po to, żeby odpalić budzik.


@KoxMoulder: Samsung Ch@t 335 miał tak samo. Wyłączył się z powodu rozładowanej baterii, ale budzik zadzwonił - wprawdzie wyświetlił tylko czarny ekran i biały napis oraz leciała muzyczka, ale nie spodziewałem się, że wyłączony telefon jednak fizycznie jeszcze działa.
  • Odpowiedz
@WampirZSuchodolu: nie uwierzyłbym gdybym sam nie doświadczył takiej sytuacji. Zawsze nastawiam sobie kilka budzików w tele, bo wyłączam je mimowolnie i idę spać. Pewnego razu zaspałem na kolokwium rano, myślę WTF, tyle budzików i nie wstałem..? Jak wróciłem nastawiłem budzik na godzinę 2min. Do przodu i czekałem co się stanie. Otóż nastała godzina "pobudki", a budzik jedyne co zrobił to wyłączył się. Okazało się, że w nocy zrobiła się aktualizacja i
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@WampirZSuchodolu: Samsung ssie pałę. Miałem dwa Galaxy, brat miał trzy. W jednym budzik działał poprawnie. Zwykle było tak, że budzik zaczął dzwonić i się wyłączył, zanim dźwięk zdarzył się wystarczająco podglośnić. Jak można #!$%@?ć budzik?!
Na żadnym innym telefonie z Androidem nie miałem problemów. Tylko z Samsungami.
  • Odpowiedz