Wpis z mikrobloga

Android, budzik nie zadzwonił.
Jak wpiszecie to w Google po angielsku dostajecie dziesiątki stron odpowiedzi: ktoś spóźnił się do szkoły, ktoś przegapił lot, bo tak podstawowa czynność jak budzik w telefonie zawiódł.
W mojej pracy w weekendy jest patchowanie systemów, zmiana aktywnych nodów następuje w środku nocy między 4:00 a 5:00 i musi być uruchomiona ręcznie. Półtora roku temu budzik nastawiony na 3:40 nie zadzwonił (Galaxy S9+). Od tego czasu nastawiam dwa telefony w formie backupu. Jeden Galaxy Note 9, który w między czasie wymieniłem, drugi to jakieś Lenovo, które służy mi do służbowej poczty. W każdym razie dwóch różnych producentów, dwie różne wersje systemu Android.
No i sytuacja z dzisiaj: oba budziki nastawione na 3:45. W nocy obudziłem się jeszcze ze dwa razy sprawdzić, czy są poustawiane. Jak byk: alarm zadzwoni za 1 godzinę i 35 minut od teraz. No to w kimę.
Budzą mnie słowa: Taaaato, piiiić. Patrzę na zegarek. 6:07. Jasny kij! Na telefonach żadnego powiadomienia, że 'missed alarm'. Oba telefony zasnęły tak głęboko, że żaden się nie wybudził, żeby uruchomić budzik! Note leżał na ładowarce indukcyjnej koło łóżka, więc nawet zasilanie mu zapewniłem.
Nie używam żadnych task killerów, w ustawieniach aplikacji Samsung w ogóle zablokował możliwość wyciszenia alarmów i powiadomień zegara.

Co teraz?
- Po pierwsze trzeba będzie wytłumaczyć klientowi, że mimo najszczerszych chęci i zabezpieczenia w postaci backupu przespałem okno serwisowe.
- Po drugie trzeba wprowadzić backup backupu i kupić fizyczny budzik.

Co za paranoja z tymi budzikami na Androidzie. Więcej im już na pewno nie zaufam.

#pracbaza #zalesie #android #galaxy
  • 212
  • Odpowiedz
@WampirZSuchodolu a nie myślałeś, że może wyłączyłeś budzik przez sen żeby przestał dzwonić i poszedłeś spać dalej? Mi się tak czasem zdarzało, szczególnie jak miałam krótki czas na sen i budzik zadzwonił jak jeszcze byłam mocno niewyspana :)
  • Odpowiedz
@WampirZSuchodolu: nigdy nie miałem takiego problemu z budzikiem.
Jak masz ustawiona drzemkę czy jak wyłączasz budzik
Bo może być drzemka albo wyłącznie zaleY jak się dotknie telefonu. Tutaj już nakładka na system ma znaczenie.
Czasami wyłączysz przez przypadek.

Mój telefon oferuje też zaplanowane włączenie czy wyłącznie. Ale jak sprawdziłem to na próbę to telefon owszem wyłączył się ale już nie włączył xd.
  • Odpowiedz
@WampirZSuchodolu: Jakiej aplikacji używałeś? U mnie zegar od googla, który przez 5 lat używania tego samego telefonu (android 6) ani razu nie zawiódł.

Ale za to przyznam się, że funkcji timer zdarzało się przekroczyć ustawiony limit i zaalarmować dopiero po paru minutach.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@WampirZSuchodolu:
Nie do końca, sam myślałem, ze mi budzik nie dzwoni, okazuje się, że wyłączam go nieświadomie.
Kiedyś miałem apke co do wyłączenia budzika wymaga rozwiązania zadania matematycznego i to działalo jakiś czas.
Teraz budzi mnie wibracja smartwatch i dzwonek w nim zależny od fazy snu, ale też nie zawsze bo czasem nakrywam rękę poduszką i śpię dalej.

W końcu skończyłem na czymś takim, stawiam na drugim końcu łóżka i muszę
fstab - @WampirZSuchodolu:
Nie do końca, sam myślałem, ze mi budzik nie dzwoni, okazu...

źródło: comment_1607860001MSpIkHsVaZSv6D3tavMMBk.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Jak mam jakieś ważne egzaminy albo po prostu muszę wstać, a budzik pokazuje mi tylko kilka godzin snu to po prostu zostawiam telefon parę metrów dalej - np. Na biurku. Jeżeli będę musiał przejść parę kroków do budzika to raczej będę to pamiętał. Dodatkowo budzik z mibanda i raczej udaje się wstać.

@WampirZSuchodolu
@Jelony
@CoYoT
  • Odpowiedz
@WampirZSuchodolu: jak miałem Samsunga, to wolałem wykorzystać starego Sony Ericssona jako budzik, bo w tym pierwszym zdarzało się, że włączał się na sekundę i się samoczynnie wyłączał
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@WampirZSuchodolu: wyjaśnienie może być prostsze: jeżeli oba telefony miałeś w zasięgu ręki to jest wysoce możliwe, że po prostu w półśnie wyłączyłeś alarm i poszedłeś dalej w kimę i o tym nie pamiętasz xD
Zdarzyło mi się to kilka razy, polecam położyć budzik poza zasięgiem ręki
  • Odpowiedz
@WampirZSuchodolu ja dziś to samo - nigdy nie spóźniłem się do pracy, a dziś wstałem o 6;05, zamiast z budzikiem o 5:30. Myślałem, że przespałem alarm, ale zawsze bez wyjątku budzi mnie dźwięk lub choćby wibracja.
  • Odpowiedz
Mirki orientuje się ktoś jak działa sor na Witosa?
Partner miał w czwartek 'maly wypadek'. Gościu na wózku widłowym uderzył go paletą w żebra. Czwartek było ok, piątek go bolało, a od wczoraj ma straszny ból. Wiemy, że nic mu nie pomogą, ale chodzi o przedstawienie i l4. #opole
  • Odpowiedz