Wpis z mikrobloga

Android, budzik nie zadzwonił.
Jak wpiszecie to w Google po angielsku dostajecie dziesiątki stron odpowiedzi: ktoś spóźnił się do szkoły, ktoś przegapił lot, bo tak podstawowa czynność jak budzik w telefonie zawiódł.
W mojej pracy w weekendy jest patchowanie systemów, zmiana aktywnych nodów następuje w środku nocy między 4:00 a 5:00 i musi być uruchomiona ręcznie. Półtora roku temu budzik nastawiony na 3:40 nie zadzwonił (Galaxy S9+). Od tego czasu nastawiam dwa telefony w formie backupu. Jeden Galaxy Note 9, który w między czasie wymieniłem, drugi to jakieś Lenovo, które służy mi do służbowej poczty. W każdym razie dwóch różnych producentów, dwie różne wersje systemu Android.
No i sytuacja z dzisiaj: oba budziki nastawione na 3:45. W nocy obudziłem się jeszcze ze dwa razy sprawdzić, czy są poustawiane. Jak byk: alarm zadzwoni za 1 godzinę i 35 minut od teraz. No to w kimę.
Budzą mnie słowa: Taaaato, piiiić. Patrzę na zegarek. 6:07. Jasny kij! Na telefonach żadnego powiadomienia, że 'missed alarm'. Oba telefony zasnęły tak głęboko, że żaden się nie wybudził, żeby uruchomić budzik! Note leżał na ładowarce indukcyjnej koło łóżka, więc nawet zasilanie mu zapewniłem.
Nie używam żadnych task killerów, w ustawieniach aplikacji Samsung w ogóle zablokował możliwość wyciszenia alarmów i powiadomień zegara.

Co teraz?
- Po pierwsze trzeba będzie wytłumaczyć klientowi, że mimo najszczerszych chęci i zabezpieczenia w postaci backupu przespałem okno serwisowe.
- Po drugie trzeba wprowadzić backup backupu i kupić fizyczny budzik.

Co za paranoja z tymi budzikami na Androidzie. Więcej im już na pewno nie zaufam.

#pracbaza #zalesie #android #galaxy
  • 212
  • Odpowiedz
@WampirZSuchodolu
W mojej pracy w weekendy jest patchowanie systemów, zmiana aktywnych nodów następuje w środku nocy między 4:00 a 5:00 i musi być uruchomiona ręcznie

A czemu recznie? Komputerom mozna wydawac polecenia, planowac dzialania, zeby one pracowaly za nas...
  • Odpowiedz
@GwaltowneWypaczenieCzasoprzestrzeni: kiedyś, w jakiejś starej noki, było nawet nawet tak, ze jak telefon się wyłączyło/rozładował się to mimo to włączał się na sam alarm. Są nadal takie cuda? Bo w iPhone tak np nie mam.

@Jelony: jak mam coś ważnego to budzik po prostu włączam na maks głośność i kładę parę metrów od łóżka.
To nie wszyscy tak robią?!
Przecież jak bym go miała pod ręka i miała wstać na
  • Odpowiedz
kiedyś, w jakiejś starej noki, było nawet nawet tak, ze jak telefon się wyłączyło/rozładował się to mimo to włączał się na sam alarm


@powiedz: W moim Xiaomi działa, trzeba tylko włączyć "Shutdown alarm" w opcjach budzika. Dzwoni nawet jeżeli wcześniej wyłączył się z powodu rozładowanej baterii
  • Odpowiedz
Zainstaluj sobie aplikacje, gdzie trzeba wykonać jakieś zadanie logiczne żeby wyłączyć budzik to wtedy nie ma bata się nie rozbudzić.


@CoYoT: miałem, robiłem zadanie i spałem dalej. Nawet trudne działania, które w dzień wymagały skupienia, rozwiązywałem półżywy i szedłem dalej w kimę w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku xD
Jedyne w miarę skuteczne rozwiązanie, to położenie telefonu daleko od łóżka, żebym musiał do niego wstać.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@WampirZSuchodolu: Dlatego #!$%@? Androida i kupiłem iPhona. Tam zawsze zadzwoni, ale czasem mam mocny sen i sam go wyłącze. Dlatego nastawiam 2 budziki na jednym telefonie i nie ma bata żebym nie wstał.

W LagDroidzie brak budzika zdarzał się notorycznie na każdym telefonie.

@GrafikaUltraHaDe: akurat problemy z budzikiem w iphone są słynne na całym świecie także nigdy nic nie wiadomo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@WampirZSuchodolu: po prostu przespałeś budzik, albo przez sen wyłączyłeś. Byłeś w głębokiej fazie snu. Ja mam Honora (Huawei) i nigdy mi się to nie zdarzyło, a aczkolwiek staram się zasypiać tak żeby mieć do obudzenia pełne fazy snu z zapasem.
  • Odpowiedz