Wpis z mikrobloga

Android, budzik nie zadzwonił.
Jak wpiszecie to w Google po angielsku dostajecie dziesiątki stron odpowiedzi: ktoś spóźnił się do szkoły, ktoś przegapił lot, bo tak podstawowa czynność jak budzik w telefonie zawiódł.
W mojej pracy w weekendy jest patchowanie systemów, zmiana aktywnych nodów następuje w środku nocy między 4:00 a 5:00 i musi być uruchomiona ręcznie. Półtora roku temu budzik nastawiony na 3:40 nie zadzwonił (Galaxy S9+). Od tego czasu nastawiam dwa telefony w formie backupu. Jeden Galaxy Note 9, który w między czasie wymieniłem, drugi to jakieś Lenovo, które służy mi do służbowej poczty. W każdym razie dwóch różnych producentów, dwie różne wersje systemu Android.
No i sytuacja z dzisiaj: oba budziki nastawione na 3:45. W nocy obudziłem się jeszcze ze dwa razy sprawdzić, czy są poustawiane. Jak byk: alarm zadzwoni za 1 godzinę i 35 minut od teraz. No to w kimę.
Budzą mnie słowa: Taaaato, piiiić. Patrzę na zegarek. 6:07. Jasny kij! Na telefonach żadnego powiadomienia, że 'missed alarm'. Oba telefony zasnęły tak głęboko, że żaden się nie wybudził, żeby uruchomić budzik! Note leżał na ładowarce indukcyjnej koło łóżka, więc nawet zasilanie mu zapewniłem.
Nie używam żadnych task killerów, w ustawieniach aplikacji Samsung w ogóle zablokował możliwość wyciszenia alarmów i powiadomień zegara.

Co teraz?
- Po pierwsze trzeba będzie wytłumaczyć klientowi, że mimo najszczerszych chęci i zabezpieczenia w postaci backupu przespałem okno serwisowe.
- Po drugie trzeba wprowadzić backup backupu i kupić fizyczny budzik.

Co za paranoja z tymi budzikami na Androidzie. Więcej im już na pewno nie zaufam.

#pracbaza #zalesie #android #galaxy
  • 212
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@WampirZSuchodolu: współlokator kiedyś też narzekał, że mu budzik nie zadzwonił, szkoda, że mnie obudził ten budzik i widziałem jak on go wyłączył i spał dalej, ale jak wstał to był przekonany, że mu budzik po prostu nie zadzwonił. Podejrzewam, że to samo było u Ciebie, bo o ile jestem w stanie uwierzyć, że komuś mógł nie zadzwonić to nie wierzę, że dwa różne telefony nie zadzwoniły. Zwłaszcza, że to nie pierwszy
  • Odpowiedz
@WampirZSuchodolu: To samo na iphonach, tez nastawiam zawsze dwa telefony. Do tego zauwazylem ze jak nastawie powiedzmy 10 budzikow pod rzad na jednym telefonje (xd) to telefon po jakims czasie budzenia wylacza dzwiek budzika, ale wciaz na ekranie pokazuje jakby dzwonil.
  • Odpowiedz
Android, budzik nie zadzwonił.

Jak wpiszecie to w Google po angielsku dostajecie dziesiątki stron odpowiedzi: ktoś spóźnił się do szkoły, ktoś przegapił lot, bo tak podstawowa czynność jak budzik w telefonie zawiódł.

W mojej pracy w weekendy jest patchowanie systemów, zmiana aktywnych nodów następuje w środku nocy między 4:00 a 5:00 i musi być uruchomiona ręcznie. Półtora roku temu budzik nastawiony na 3:40 nie zadzwonił (Galaxy S9+). Od tego czasu nastawiam dwa
  • Odpowiedz
@krytyk__wartosciujacy: Mi się osobiście nigdy nie zdarzyło żeby nie zadzwonił, iPhone użytkuje od 2 lat dopiero. Też fakt faktem w Androidzie wcześniej mi się nie zdarzyło, po prostu tym postem zwróciłam uwagę na to, że mężowski Android w ciągu ostatniego pół roku gdzieś kilka razy mu nie zadzwonił.

Dobrze, że mamy niemowlę, które budzi się zazwyczaj 6:00-6:30 głodne, a mąż standardowo budzik ma na 6:15 xD
  • Odpowiedz
W xiaomi nigdy nie miałem problemu, ba raz telefon się wyłączył bo miał końcówkę baterii to mimo wszystko uruchomił się ponownie i dzwonił budizkiem xD
  • Odpowiedz
@wchodzacy_w_przegryw: no właśnie, w kwestii zdjęć czy filmów to nawet taki 6S wymiata w porównaniu do współczesnych średniaków z Androidem. Brak niektórych aplikacji i brak możliwości pobierania muzyki z neta i bezpośrednie zapisywanie do odtwarzacza muzycznego boli mnie najbardziej. No i jeszcze ta spaprana synchronizacja przez iTunes, gdzie wysłanie zdjęcia z iPhone na kompa to droga przez mekę.
  • Odpowiedz
Po pierwsze android jest pisany jako system uniwersalny na sprzęt różnych producentów, ma to swoje niezaprzeczalne zalety jak i wady. Np. wadą może być to że system się nie zaktualizuje bo masz włączony budzik na daną godzinę, ale nakładka producenta jednak wymusi aktualizacje w czasie jak ma zadzwonić budzik lub wysypie system. Druga sprawa to stabilność systemu. Używałem 7 lat najtańszego na rynku Xiaomi i raz nie obudziło, ale przyczyny nie znam,
  • Odpowiedz