Wpis z mikrobloga

Simulation - domyślne ustawienia - polski tutorial SolidWorks 3D

W trakcie wykonywania symulacji niejednokrotnie korzystamy z domyślnych ustawień programu, jakie otrzymujemy po zainstalowaniu aplikacji. W przypadku sporadycznej ilości symulacji jakie wykonujemy, nie jest to zwykle kłopotliwe, ponieważ pewne ustawienia sposobu wyświetlania wyników jesteśmy w stanie szybko "wyklikać". Ale w momencie, gdy wykonujemy bardzo wiele symulacji i nie chcemy tracić czasu na dostosowanie sposobu reprezentacji wyników, jednorazowe poświęcenie czasu na skonfigurowanie modułu Simulation, z pewnością zaoszczędzi nam wiele czasu w kontekście późniejszego opracowania wyników. Jakie ustawienia i w jaki sposób możemy szybko dostosować do własnych potrzeb - o tym dowiecie się w tym krótkim odcinku. Ale żeby dodatkowo zachęcić do obejrzenia, w materiale przedstawiłem dla przypomnienia jeszcze jeden trick, który może być przydatny w pewnych okolicznościach, ale o tym... Zobaczcie sami.

Zapraszam: [[#161] Simulation - domyślne ustawienia - polski tutorial SolidWorks 3D](https://youtu.be/sKovjNwO4n8)

#inzynierprogramista #cad #solidworks #inventor #catia #nx #inzynieria #mechanika #studbaza #pracbaza #modelowanie3d #modelowanie #projektowanie #ciekawostki #tworczoscwlasna #nauka #hobby #gruparatowaniapoziomu #poradnik
InzynierProgramista - Simulation - domyślne ustawienia - polski tutorial SolidWorks 3...

źródło: comment_1607378718zCTLv04GBJN0HbTUufmRjn.jpg

Pobierz
  • 24
@zebrak: Zobacz po prostu na mój kanał. Bardzo dużo materiałów jest o tym, jak zrobić coś od zera, przykłady na modelowanie, kilka przykładów na wykonanie bardzo prostych symulacji i ich weryfikowania. Myślę, że znajdziesz coś dla siebie. A jeśli potrzebujesz dowiedzieć się czegoś konkretnego, napisz na priv, albo na mail. Często nagrywam materiały, w których odpowiadam na konkretne problemy Widzów. Także zapraszam do zajrzenia na cały kanał i do kontaktu. Na
@InzynierProgramista: Okej, zajrzę. To ja mam jeszcze jedno pytanie, załóżmy teoretycznie, że wykonałem projekt czegoś fajnego, gdzie takie coś można odlać? Czy w ogóle ktoś takie coś wykonuje dla prototypów w rozsądnej cenie czy trzeba być korporacją albo sprzedać obie nerki?
@zebrak, @Uriel0987, @Yaskier92, @Paayor:

Odpowiedź na pytanie @zebrak tak bym na szybko przedstawił:
Zanim przejdziemy do tematu odlewania, na jakiej podstawie zostało stwierdzone, że mam coś fajnego, prototypowego - to sobie odleję?
Jeżeli zrobiłem sobie jeden element i chcę go sobie odlać, to tak, jedna nerka... Pewnie by wystarczyła... ;)
Ale teraz na poważnie.
Generalnie najpierw trzeba ustalić jaka technologia byłaby najbardziej efektywna do wykonania zaprojektowanego elementu. Co
@InzynierProgramista: Dla osoby, która się tym nie zajmuje, a jest ciekawa świata satysfakcjonująca+. Sobie poszukam dodatkowych informacji. Wyobrażam sobie, że taka obróbka skrawaniem to tylko podzbiór możliwych elementów, które można uzyskać odlewaniem. Raczej dla takich brył nazwę to wypukłych. Jeszcze wszystkich filmików nie obejrzałem, ale mam nadzieje, że znajdzie się tam jak wykonać symulację MES od początku do końca dla jakiegoś najprostszego elementu. W tych, których obejrzałem jednak jakieś podstawy obsługi
@zebrak: Możesz sobie wydrukować na drukarce 3d za pomocą resinu lub polimeru do odlewania (casting resin, casting filament), następnie użyć fromy piaskowej (casting sand kit), którą możesz kupić, bądź zrobić samemu lub gipsu metodą wosku utraconego. Do formy pisakowej, dla mniej skomplikowanych elementów możesz użyć zwykłego filamentu lub resinu. To będzie najtańsza metoda odlania. Sprzęt kupisz taniej niż koszt zrobienia u kogoś.
Odlewanie to raczej do produkcji o znacznej skali. Dla funkcjonalnych prototypów z sukcesem wykorzystuje się obróbkę skrawaniem. Jeżeli detal to "fabryka wióra" to można przygotówke pospawać by było mniej skrawania. Aplikacje MES (nawet SOLIDWORKS Simulation) mimo swoich licznych ograniczeń mają pozwolić na optymalizację w CADzie 3d (wirtualne sprawdzenie wielu prototypów) i wykonanie maksymalnie jednego funkcjonalnego prototypu, albo żadnego przyjmując współczynniki bezpieczeństwa. Sama definicja obciążeń i umocowań w MES jest trywialna, ale wyobrażenie
@niezawodny: Zdziwiłbyś się :P Uwierzyłbym Tobie, jakbym nie pracował w pewnej gąlęzi przemysłu i nie wiediząl jak to wygląda w praktyce, a uwierz mi solidem normalnie robi się analizy elementów które mają wplyw na zdrowie i życie ludzi (np takich które brykają nawet do 8m po bałtyckich falach z ludźmi na pokładzie i ba nawet raz na ruski rok #!$%@?ą :P) i to w krajach bardziej rozwieniętych niż Polska typu USA,
@LeGgo: Czy ja wiem, u mnie w prac bazie (nie takiej dużej bo 100osobowej) mamy wykupione 3 pełne licencje z simulation, 1 najbardziej bazową bez toolboxa, do tego Inventora+autocada pełnego (nie LT), 1 pełna i 1 niepełną Solidedga oraz moduł Cam NX-a, do tego jeszcze 2 pełne licencje EdgeCama. Sumarycznie to duzo kasy albo bardzo szybko się zwraca, pwoeidziałbym rok do 2 lat
@InzynierProgramista: Królu zloty świetny kanał, jak chcesz być diamnetowy to zrób cały kurs w odcinakach od samego początku do samego końca Simulationa w SW i opublikuj jako playlistę, bo o ile kompletnych kursów "od zera do bohatera" do modelowania/złożeń/rysunków jest w necie duzo, tak symulacja lezy i kwiczy nawet w angielskim youtubie, tzn jest duzo ale takei to wszystko chaotyczne nie powiązane z sobą i #!$%@? we wszsytkie strony bez ladu