Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
W którym kierunku jest więcej możliwości, rozwoju, późniejszego spokoju ducha, ale i zarobków?

Postanowiłem, że zapytam anonimowo bardziej doświadczonych finansistów i ludzi, którzy kończyli uniwersytety ekonomiczne lub zaczynali w finansach i mają jakieś doświadczenie.

Którą ścieżką warto podążać? Która jest bardziej obiecująca?

Jestem 21 letnim studentem rachunkowości i controllingu

Korporacje i duże firmy, gdzie łatwo się dostać, ale w 90% robi się zadania na zasadzie kopiuj+wklej przez 8h...
czy
Małe firmy, biura rachunkowe w których więcej się nauczę rachunkowości i pójdę w swoim kierunku (rachunkowość/controlling)?

#pytanie #pracbaza #ksiegowosc #korpo #rozwoj #fir

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5fcdc66ac3fc8b000a7750f2
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Wesprzyj projekt
  • 20
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Nie jestem absolwentem kierunku ekonomicznego, ale pracuje „w branży”. Z oczywistych względów nie będę na portalu ze śmiesznymi obrazkami pisał, gdzie i w jakiej roli pracuje. Jak chcesz o coś dopytać, to priv. Poszedłbym w audyt, bo z audytu są dobre exit opportunities - dość łatwo uciec na CFO po paru latach.
  • Odpowiedz
@aks_762: xD chciałbyś. Po pary latach na CFO dobry jestes. Po 3 latach w big4 jak bedziesz mial szczescie to Cie wezmą moze gdzieś na seniora w GL. Wiem ze sa rozne firmy ale na CFO to serio musisz byc ogarniety a przez pare lat to conajmen 5-6 lat doswiadczenia
  • Odpowiedz
@excelfinance: Dobrze, ze znasz wielu CFO ex-Big4. W takim razie przepraszam, oczywiście się myliłem, exit opportunities po audycie są #!$%@?. Btw gdzie ja napisałem ze po 3 latach w big4 się zostaje CFO, przypomnij proszę?
  • Odpowiedz
@aks_762: napisałeś po paru latach. Wielu CFO nie znam nie znam ale poznałem wiele osób po wielu latach pracy w audycie (BIG4 i lower tier). Nawet po 5 latach CFO jest wątpliwe a na pewno nie jest jak piszesz "dość łatwo uciec na CFO". I nie pisałem że są #!$%@? exit opportunities, uważam że są dobre bo bez doświadczenia możesz dostać się do BIG4 a potem łatwo znaleźć prace w wewnętrnzych
  • Odpowiedz
OP: > spokój ducha i finanse? xD
W IT może i lepiej? Widać po wpisach tutaj ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@excelfinance: Widzę, że jesteś ogarnięty w temacie, co byś mi polecił? Sam jaką ściężką idziesz, w co warto iść? Przyszłościowo, dobrze zarobkowo i bezpieczne w miare? Wiem, że całe życie trzeba się doszkalać, ale też nie chce iść w coś co będzie wyparte maszynami lub studentem,
  • Odpowiedz
OP: @excelfinance: Słyszałem, że Capgemini to takie pierwsze korpo (u mnie w mieście przynajmniej), ale nie wiem czy tam się rozwine? Czy trzeba "odbyczyć" swoje? Jestem dopiero na I roku, więc szału nie ma, ale studiuje zaocznie. Trochę kasy dostaje od rodziców, ale chciałbym zdobywać cenne doświadczenie, bez mydlenia oczu "za 5 lat będziesz na moim miejscu" mówiący do mnie dyrektor/cfo jakiejś firmy...

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua

  • Odpowiedz
bez doświadczenia możesz dostać się do BIG4 a potem łatwo znaleźć prace w wewnętrnzych działach firm i sam tak robiłem


@excelfinance: nie wiem jaki sens ma uciekanie po 2 czy 3 latach z audytu (chyba ze juz nie wytrzymujesz), bo przyrost doswiadczenia na seniorze jest wiekszy niz na asystencie.

ale bajką jest że po 2 czy 3 latach będziesz super szychą.

czytanie ze zrozumieniem wskazuje, ze dalej niz do interna to
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: specjalista po kilku latach? Zapomnij, chyba że w jakieś wąskich mało potrzebnej dziedzinie. Zatrudniałem dużo osób po studiach i zaczynali od zera bo niczego sensownego do pracy w księgowości się nie nauczyli. ( technikum Ekonomiczne dlaje zdecydowanie większą przewagę) W biurze o rachunkowym po 2-3 latach będziesz samodzielny, po kolejnych 2-4 możesz aspirować na głównego księgowego. Ale trzeba mocno rozwijac inne kompetencje. Znam świetnych księgowych którzy polegli bo nagle gdy
  • Odpowiedz
@aks_762: Nie flexuj sie typie bo sie odpalasz a gówno sie znasz :) Sam zobaczysz - daj znać jak zostaniesz tym CFO.

@AnonimoweMirkoWyznania: Niestety w finansach nie jest lekko - tak jak ludzie mówili albo to albo to. Jak jesteś ambitny to polecam iść w ACCA a nie PIBR jak ja to zrobiłem, większe możliwości wg mnie bo w audycie sie nie opłaca robić obecnie. To może się zmienic z
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania We wszystkich firmach zadania sprowadzają się wreszcie do kopiuj-wklej. Robisz to samo, ale w innym kontekście.
W biurze rachunkowym dużo się nauczysz, ale rachunkowości. Za dużo nie płacą, użerasz się z klientami, urzędami i terminami. Daleko tutaj do spokoju ducha.
SSC tylko jeżeli chcesz mieć wpis w CV albo łatwo awansować. IMO za dużo się nie nauczysz (czasami wręcz taka praca ogłupia), ale w zależności od działu możesz mieć dużo spokoju.
  • Odpowiedz
OP: @excelfinance: na ACCA chyba jestem za słaby. Jestem mocno przeciętnym studentem.

Masz więcej protipów? Cenie sobie takie porady bardzo mocno.

Ogólnie myślałem nad emigracja po studiach do Niemiec lub Szwajcarii, ale preferuje opcje nr 1 ze względu na język.

Czy ten faktor jest istotny rozważajac w którym kierunku sie rozwijać na studiach?

@Toniezarzutka: niestety mam zablokowane konto. :/ jakaś inna opcja kontaktu?

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua

  • Odpowiedz