Wpis z mikrobloga

Rewitalizacja kwadraciaka z PRLu od teściów ukończona. Całość wraz z wykończeniem i ogrodem wyszła nas nieco ponad 120k, więc z łatwością zapłaciliśmy za wszystko gotówką. Teraz jesteśmy wolni finansowo, bez żadnych kredytów na 30 lat na głowie. Możemy zarabiać nawet i 2k / msc, a i tak wyżyjemy. Nie rozumiem ludzi, którzy nie idą tą drogą tylko koniecznie muszą mieć #mieszkaniedeweloperskie za 500k gdzie nawet nie ma miejsca, gdzie wstawić choinkę na święta. Ja tym czasem idę stroić dom na święta na zewnątrz, co by somsiadom dupa z żalu pękła.

#budujzwykopem #budowadomu #nieruchomosci #remontujzwykopem #swieta
Pobierz dopeboiYSL - Rewitalizacja kwadraciaka z PRLu od teściów ukończona. Całość wraz z wyk...
źródło: comment_1607238620Vx1cwoRyulBZTWH2SDVLhF.jpg
  • 87
@dopeboiYSL: Żeby fajnie wyremontować 50m mieszkanie z PRL od wewnątrz potrzeba ok.150 tys. (projekt, podłogi, elektryka, hydraulika, łazienka, kuchnia, drzwi, okna itp. Ty za mniej zrobiłeś dom, wow, gratulacje.
120k na remont kwadracika? XD chyba Kurła parteru. Wymiana instalacji wszystkich trzeba liczyć leciutko z 60k, łazienka licz 10k, jakieś drzwi sensowne i okna licz koło 15k, już nie wspomnę ze kuchnie można mieć za 10 a można za 30k XD
@Shatter: Że za mało? Jak ktoś nie liczy się z pieniędzmi i ma ile chce do wydania to wyda na taki remont na luzie 200tys. W czasie prac wychodzą różne rzeczy, czasem projekt też się zmienia.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dopeboiYSL: słowo klucz "od teściów", to wolę już kredyt na 30 lat za 2000zł/m co jest raptem 1/5 mojej pensji i nie być tym co dostał coś od starych żony i nie można im się nigdy z tego powodu postawić nawet gdy nie mają racji (ʘʘ) Tanio się sprzedałeś.
@Shatter: @furcio: Teraz taki remont robi moja ciotka w mieszkaniu 50m i kuzynka w drugim dwupoziomowym 65m. Koszty wyniosą ok 200tys na jedno. Z tym że one są wołane przez architekta raz na jakiś czas, np. żeby wybrać materiały z katalogu, resztą zajmuje się firma. Ma na głowie cały remont, a zlecający nic nie robi tylko opowiada o czym marzy.