Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Hej wszystkim. Chciałbym zapytać czy dobrze robię odmawiając mojej dziewczynie spędzenia wigilii z jej rodziną. Jesteśmy razem 5 lat a mieszkamy razem od niecałego roku. Moja dziewczyna uważa ze powinienem spędzić wigilie z nimi. Każdego roku przychodzę w następny dzień po wigilii i spędzam z nimi ale najwidoczniej w tym roku to dla niej za mało. Oczywiście odmówiłem bo nie chciałbym sprawić przykrości mojej babci i mamie które się namęczą cały dzień w kuchni a ja bym wybrał „drugą” rodzine. W dodatku w mojej rodzinie jest dziadek bardzo schorowany i zawsze się martwię ze to jego ostatnie święta. Wszystko to powiedziałem mojej dziewczynie i niby mówi ze okej ale gra mi na uczuciach i mam delikatne wyrzuty sumienia. Powiedzcie mi czy dobrze zrobiłem?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5fc961311831d2000bfc18d1
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Wesprzyj projekt
  • 17
@AnonimoweMirkoWyznania: dokładnie tak, jak mówi @hebul-pebul - trzeba się umówić, że chodzicie do siebie na zmianę. Jednego roku wigilia u Ciebie, ale pierwszy dzień świąt u niej i odwrotnie. Dziwię się głosom, że „dobrze zrobiłeś”. Wcale nie. Związek powinien opierać się na kompromisach. Jesteście razem 5 lat, kiedyś trzeba zacząć spędzać wspólnie Święta - szczególnie, jeśli myślisz o ślubie
@AnonimoweMirkoWyznania: wytłumacz jej że chcesz ze względu na dziadka, a za rok traficie do niej na wigilię. A jak nie, to się nie wygłupiaj tylko pójdź do niej, przecież na drugi dzień już pójdziecie świętować do Ciebie. Jak tego Ci mało, to odwiedź z dziewczyną swoich na pre-wigilii około 15, połam się opłatkiem, posiedź godzinę-dwie, a potem jedźcie do dziewczyny. Swoją droga, co zrobisz, jak ona się zgodzi, by ten rok