Wpis z mikrobloga

10 dzien z poranną sesją oddechową metodą Wim Hoffa.
Plusy:
-wiecej energii rano
-zdecydowanie lepsza koncentracja
-lepsze samopoczucie

Minusy:
- po treningu przez około minutę słyszę dźwięk wysypywanego piasku w lewym uchu
-objawy tężyczkowe w trakcie treningu(zmniejszają sie z kazdym dniem)

By porównać z innymi metodami po 30 dniach dodam lodowate prysznice + przed snem „taśma relaksacyjna Jacobsona”, a po kolejnym miesiącu medytację mindfulness.
Jeśli znasz inną ciekawą metodę zachęcam do podzielenia sie nią w komentarzu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#wimhof #medytacja #zdrowie
  • 19
@nietoperz_z_piwnicy: wydaje mi sie ze bardziej skuteczne jest oddychanie ustami, łatwiej i szybciej można wziąć maksymalny wdech i wydech do oporu. Ważne by nie robic pauzy. Natomiast jesli nie masz problemów z drożnością nosa (jak ja przykładowo ( ͡° ʖ̯ ͡°) ) to tez powinno byc Ok.
@SpiderCop: Moze zbyt słabo sie hiperwentylujesz? Jesli nie to pewnie kwestia praktyki, z kolejnymi tygodniami ćwiczeń okres powinien sie
@LewCyzud: te ćwiczenia są akurat słabe. Na yt można znaleźć takie przewodniki oddychania holotropowego po których mam często następujące efekty: całe ciało się krzywi i drętwieje, do tego czuć dziwne mrowienie w kończynach i chce mi się śmiać, o pobudzeniu nie wspominając ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@LewCyzud: Stosujesz cały cykl Hofa ? Czy tylko ćwiczenia oddechowe ? Tak z ciekawości pytam. Bo ja tylko oddechowe plus zimne prysznice, tych ćwiczeń jakoś nie chce mi się robić w sensie oglądać jak je wykonywać. Oddychanie robisz z tego filmiku czy z jego całego cyklu ?