Wpis z mikrobloga

Tysiące różnych spraw w sądach, morderstwa, oszustwa, itp. Akty przemocy względem dzieci, starszych, zwierząt itp.
I zawsze i wszędzie obowiązuje 1 zasada, oskarżony jest domyślnie niewinny.
Aleeeee kur wa nie, zróbmy wyjątek dla 1 rodzaju ... no jak myślicie jakiego?
A niech facet udowadnia, że nie zgwałcił. Nie no #!$%@?.
https://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103085,26555096,prof-fuszara-nowa-definicja-gwaltu-jest-konieczna-to-kompletnie.html
https://lodz.wyborcza.pl/lodz/7,35136,24467993,petycja-w-sprawie-gwaltu-to-nie-ofiara-powinna-udowadniac.html
Ja rozumiem ból zgwałconych kobiet, ale pomijając już FAKT, że będzie to zwykła pułapka na niewygodnych facetów (np: awans w biurze), to dlaczego kobiety mają mieć lepszą pozycję niż inni pokrzywdzeni?
#bekazpodludzi #logikarozowychpaskow
text - Tysiące różnych spraw w sądach, morderstwa, oszustwa, itp. Akty przemocy wzglę...

źródło: comment_1606638139IOopO6V983gjdu2RQ3xQud.jpg

Pobierz
  • 142
  • Odpowiedz
@Jakly

Ja tu piszę o twoich mokrych snach, w których gwałciciel domyślnie zawsze byłby niewinny (i najprawdopodobniej taki by pozostał)


Odezwała się ta która najchętniej by obozy otworzyła dla mężczyzn. Może nie? Udowodnij w takim razie
  • Odpowiedz
Patrząc na polskie prawo i wyroki to mam wrażenie, że tego typu rozwiązania będą stosowane tylko w skrajnych przypadkach.


@ruok: To nawet gorzej, bo pomoże jakiemuś śmiesznemu ułamkowi promila kobiet, a w zamian za to wprowadzasz prawo które wręcz zachęca do nadużyć. Wyobraź sobie sytuację:

Bądź różowym paskiem
Miej męża i
  • Odpowiedz
Michał Białek kończył nocną wartę w serwerowni wykopu. Za oknem zadłużonej willi poznańskie koziołki ocierały się częściami, których Białek wolałby nigdy nie mieć. Przypomniał sobie o żonie, którą widywał głównie w niedzelne poranki.

Stękanie ćwiczącego lewicę Kinera dobiegało zza rzędu wykopowych monitorów. Białek automatycznie podłożył ociekające potem dźwięki pod obraz żony osadzonej na knadze Kinera. Intuicja podpowiadała mu, że lekko otyły kolega z pracy przebiera palcami po najkrótszej części ciała oglądając zdjęcia białkowej połowicy na fejsbuku. Nie mylił się. Czuł jednak dziwaczną dumę połączoną z rozbawieniem, które przyniosła mu owa wizja.
,,Puk puk".
Pierwsza myśl - Elfik32. #!$%@?, które zrobiłoby wszystko za status moderatora w serwisie.
Białek poczuł się ważny. Myśl o zdradzie żony przerodziła się w pewność, że w tę sobotnią noc powstaje dziecko, na które po badaniach DNA nie musiałby wyłożyć ani grosza. Zatliła się w jego biednym umyśle żądza zemsty. Ocknąwszy się wstał i nonszalancko otworzył drzwi.
  • Odpowiedz
przecież w dalszym ciągu to prokurator ma mu udowodnić winę. Kto Ci powiedział, że przepis coś w tej materii zmienia?


@patatier: skoro nic nie zmienia, to po co nowelizacja?

Zarty na bok: widzisz roznice miedzy sytuacja, w ktorej udowodnienie polega na wykazaniu gwaltu za pomoca materialu dowodowego, a taka w ktorej „udowodnienie” polega na wykazaniu, ze podsądny nie potrafi wykazac na 100% ze stosunek byl konsensualny? Czy nie?
  • Odpowiedz
Wolę uniewinnić stu winnych, niż skazać jednego niewinnego


@Cauchemar7: W takim razie zlikwidujmy w ogóle sądy. W kradzież czy morderstwo też cię może ktoś wrobić, nawet jeśli jest to nieco trudniejsze.
  • Odpowiedz
@Dutch już wyżej zostało powiedziane - dopóki obowiązuje art 5 kpk w obecnym brzmieniu nie ma możliwości by opisana przez Ciebie sytuacja się zdarzyła.
  • Odpowiedz
@Jakly Jest dla mnie niepojęte jak można być tak potwornie złym człowiekiem. Takim pełnym nienawiści. Kupiłaś już widły i pochodnie? Przyznaj, ofiary gwałtów masz w dupie. Ty po prostu chciałabyś, żeby jak najwięcej ludzi na świecie cierpiało. Czemu mają cierpieć niektórzy? Lepiej żeby cierpieli wszyscy, prawda? W dupie masz sprawiedliwość, najwyższą wartością dla ciebie jest zemsta
  • Odpowiedz
@Jakly Proponuję ci nowy opis: "Zabijcie wszystkich, Bóg pozna swoich". Idealnie do ciebie pasuje. Czasem zastanawiam się jak to możliwe, że protestanci palili czarownice a potem patrzę na takie komentarze jak twoje. Spaliłabyś 10 kobiet jeśli pośród nich miałaby być jedna wiedźma
  • Odpowiedz
@Jakly Zawsze mnie będzie zastanawiało jak można pisać takie rzeczy i dalej uważać, że jest się tym dobrym. Być obojętnym na krzywdę innych i mówić "to wy jesteście źli"
  • Odpowiedz
@Cauchemar7: Ojej, jestem taaaaka zła, bo pragnę sprawiedliwości. Oczywiście chciałabym, żeby nikt niewinny przy tym nie ucierpiał, ale nie żyjemy w utopii i nasze sądownictwo nie jest idealne. Wolę już poświęcić tę garstkę ofiar, dzięki którym po ulicach będzie chodzić o wiele mniej zwyrodnialców powielających swoje zbrodnie. To jest to samo, co w dylemacie wagonika. Ja zmieniłabym tor by uratować więcej. Ty doprowadziłbyś do krzywdy większej liczby osób tylko dlatego,
Jakly - @Cauchemar7: Ojej, jestem taaaaka zła, bo pragnę sprawiedliwości. Oczywiście ...

źródło: comment_16067232419d5deddFTt7QTL98preTl8.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Jakly Kłamiesz. Ty nie chcesz nikogo uratować. Sama uruchamiasz silnik wagonika. Nie możesz znieść myśli, że kogoś może niedosięgnąć zemsta za jego przestępstwa. Ty nie czujesz współczucia wobec kobiet, ty czujesz nienawiść wobec mężczyzn
  • Odpowiedz
@Cauchemar7: Nie wiem co ćpiesz, ale zmień dilera xD Pragnę sprawiedliwości bez względu na płeć. Dla kobiet które zgwałciły mężczyzn chcę dokładnie tego samego co dla mężczyzn którzy zgwałcili kobiety (jak i dla kobiet które zgwałciły kobiety oraz mężczyzn którzy zgwałcili mężczyzn, żeby już być dokładnym). No i oczywiście z całego serca wam życzę, żeby gwałty na mężczyznach przestały być tabu i czymś budzącym śmieszki-heheszki. Niestety w kraju, którego obywatele
  • Odpowiedz
@Jakly: Świat nigdy nie będzie idealny i zawsze będą gwałty ale hej, możemy go uczynić lepszym sprawiając, żeby ludzie żyli w strachu, co nie? Przecież nic nie da ofiarom gwałtu takiego ukojenia dla ich ran jak myśl, że przecież osiągnęły zemstę. Jeśli powiesi się gwałciciela to ofiary się "odgwałcą". Co mi po życzeniach z całego serca z kamienia? Gdybyś pragnęła sprawiedliwości to pragnęłabyś ponad wszystko żeby niewinni nie cierpieli w
  • Odpowiedz
@Cauchemar7: Karząc gwałcicieli sprawimy, że mniej z nich będzie gwałcić. Przecież dokładnie po to istnieje coś takiego jak kary, czyż nie? Żeby zniechęcić ludzi do przestępstw.
Tym samym argument o odgwałcaniu jest kretyński. Równie dobrze można stwierdzić, że po co karać morderców. Przecież to nie przywróci nikomu życia.

I już nie przesadzaj z tym strachem. Szansa na to, że zostaniesz fałszywie oskarżony o gwałt jest znikoma. Szansa na to, że
  • Odpowiedz
Szanse na to, że zostanę fałszywie oskarżony w sytuacji, kiedy nikt tego nie będzie weryfikował czy faktycznie zgwałciłem są ogromne.


@Cauchemar7: To się nazywa paranoja i to się leczy.

Ile kobiet będzie płakać po swoich synach którzy się powiesili nie mogąc żyć z niesłuszną łatką gwałciciela


@Cauchemar7: Mniej niż kobiet, które wieszają się nie mogąc znieść traumy po gwałcie.
  • Odpowiedz