Wpis z mikrobloga

Tysiące różnych spraw w sądach, morderstwa, oszustwa, itp. Akty przemocy względem dzieci, starszych, zwierząt itp.
I zawsze i wszędzie obowiązuje 1 zasada, oskarżony jest domyślnie niewinny.
Aleeeee kur wa nie, zróbmy wyjątek dla 1 rodzaju ... no jak myślicie jakiego?
A niech facet udowadnia, że nie zgwałcił. Nie no #!$%@?.
https://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103085,26555096,prof-fuszara-nowa-definicja-gwaltu-jest-konieczna-to-kompletnie.html
https://lodz.wyborcza.pl/lodz/7,35136,24467993,petycja-w-sprawie-gwaltu-to-nie-ofiara-powinna-udowadniac.html
Ja rozumiem ból zgwałconych kobiet, ale pomijając już FAKT, że będzie to zwykła pułapka na niewygodnych facetów (np: awans w biurze), to dlaczego kobiety mają mieć lepszą pozycję niż inni pokrzywdzeni?
#bekazpodludzi #logikarozowychpaskow
text - Tysiące różnych spraw w sądach, morderstwa, oszustwa, itp. Akty przemocy wzglę...

źródło: comment_1606638139IOopO6V983gjdu2RQ3xQud.jpg

Pobierz
  • 142
  • Odpowiedz
@text:
Chciałbym doczekać czasów, kiedy do głosu dojdą ludzie, którzy popierają pewne istotne lewicowe postulaty, ale nie mają takiego absurdalnego odchyłu w stronę feminizmu...
  • Odpowiedz
Sama doświadczyłam tej nieprzyjemnej sytuacji jak usiłowanie gwałtu. Przez znajomego. Świadków - brak. Jedynie poszarpana bielizna i rozwalenie emocjonalne, trochę siniaków.


@WaniliowaBabeczka: To ja tez opowiem historyjke. Majac szesc czy siedem lat zostalem na osiedlu pobity przez kilku znacznie starszych gosci doslownie pod swoim blokiem, bo zle odpowiedzialem na pytanie "komu kibicujesz". Swiadkowie byli, nawet jakis gosc krzyknal zeby mnie zostawili - jeden z bijacych mnie odkrzyknal ze chodzi o
  • Odpowiedz
@paukar: Nie tylko z jego stosowaniem ale i z wyrokami. Nawet jeśli jest dowód - wyrok jest śmiesznie niski. Nieadekwatny do czynu. Jeszcze ofiarę przeczołguje się w sądzie. To jest żałosne. I tyle. Z pozostała częścią Twojej wypowiedzi się zgadzam.
  • Odpowiedz
@piwniczak: Bardzo mi przykro :(
Nie odbieram tego jako ataku ;) ja się ograniczyłam w swoim wpisie do kobiet, bo to o nich tutaj w poście mowa i do sytuacji jakiej się odnosi.
Wiem, że mężczyzn też niestety spotykają takie rzeczy, wiem że też im ciężko się przemóc - przykładem (takim powszechnym) pierwszym z brzegu jest tutaj przemoc domowa/fizyczne znęcanie się nad mężczyznami przez kobiety. Boją się o tym mówić
  • Odpowiedz
@Czu-Czu: Sam sobie odbierz prawa. Skrajna lewica coś wymyśliła która stanowi mniejszość i już wykopki o odebraniu prawa wszystkim kobietom. Kolejny ekstremizm. Gratuluje. Oby tak dalej.
  • Odpowiedz
@CyfrowyD: jeżeli to działa tylko przy udowodnionej przemocy to co w tym złego? Nic, forma odszkodowania dla prześladowanej osoby. Wątpię, że przy jednorazowej sytuacji bądź czymś "małym" takie coś wchodzi w grę. Raczej przy długiej, brutalnej i udowodnionej przemocy wobec wieloletniej partnerki i np. Dzieci.
  • Odpowiedz
@WaniliowaBabeczka: dokładnie, zmiana prawa daje możliwość oskarżenia każdego o gwałt.

Trzeba namawiać kobiety do zgłaszania i zapewnić im opiekę.

Chociaż są sytuacje, gdzie nic nie zrobisz. Chyba każdą z nas ktoś kiedyś usiłował zgwałcić.

Czasami szanse masz zerowe i pozostaje ci się cieszyć, że to była tylko próba i chwilę cię jedynie siniaki pobolą.
  • Odpowiedz
@ruok: To nie działa przy udowodnionej przemocy, a przy widzimisię osoby podejmującej interwencję według obecnej ustawy. Poza tym własność prywatna jest podstawą prawa cywilizacji europejskiej, a tutaj ktoś stwierdza, że coś już nie jest Twoje bez procesu. Podczas rozwodu osoba będącą ofiarą przemocy fizycznej może przecież nadal walczyć o swoje prawa i zadośćuczynienie. Wygrać odszkodowanie dla siebie na mocy procesu prawnego. I o ile istnieje mnóstwo ośrodków dla kobiet (samotnych
  • Odpowiedz
@CyfrowyD: A może przemocy będzie mniej. W każdym razie jeżeli tak zadziała, że przy twardych dowodach zabiorą tyranowi lub trance, co też się zdarza, chociaż o wiele rzadziej, mieszkanie, jestem za. Wystarczy nie znęcać się nad żoną/mężem.
  • Odpowiedz
@CyfrowyD: a z tym zakopaniem to po pierwsze więzienie też zabiera dużo z życia więc aktualnie tego typu "człowiek" też może jechać kogoś zakopać do lasu. Plus jednak lepiej stracić mieszkanie niż być zamkniętym na dożywocie za morderstwo..

Patrząc na polskie prawo i wyroki to mam wrażenie, że tego typu rozwiązania będą stosowane tylko w skrajnych przypadkach. Oczywiście, mogę się mylić ;-)
  • Odpowiedz
@ruok: Na pewno będą takie przypadki, ale będą też przypadki wyłudzeń "na przemoc domową" jak to zwykle jest w tym kraju. Kobiety w Polsce obecnie mają jeden z najniższych wskaźników przemocy wobec nich na tle europy. Mają też niemal nieskończone zasoby pomocy jak wspominałem: od domów opieki po fundacje, które praktycznie nie istnieją w przypadku mężczyzn. Jesteśmy w momencie kiedy naprawdę nie powinniśmy się przejmować losem kobiet, bo te mają
  • Odpowiedz
@CyfrowyD: jest taka sytuacja, bicie i przemoc wobec rodziny. Powinien być szybki rozwód gdzie facet zostaje z niczym o ile są oczywiście dowody.

Haha, rzeczywiście, orzeczenie TK nic nie zmienia.. Wcale ;-)

Kobieta nie powinna musieć uciekać do ośrodka opieki ze wspólnego miejsca zamieszkania (niezależnie czy prawnie też jest jej czy nie). To ktoś dopuszczający się przestępstwa powinien się martwić, gdzie się podziać.

A przypadki wyłudzeń także powinny być srogo
  • Odpowiedz
@ruok:

Kobieta nie powinna musieć uciekać do ośrodka opieki ze wspólnego miejsca zamieszkania (niezależnie czy prawnie też jest jej czy nie). To ktoś dopuszczający się przestępstwa powinien się martwić, gdzie się podziać.


Nie o przestepstwie mowi nowa ustawa, tylko o uprawnieniach zwyklego policjanta, ktory jeszcze w drzwiach domu bez zadnego procesu i rozeznania w stanie faktycznym ma jedna strone usunac z domu i jak slusznie, choc pewnie niezamierzenie, zauwazylas najczesciej bedzie to mezczyzna. Zatem w przypadku falszywego zgloszenia przemocy domowej to wlasnie ofiara zostanie wyrzucona na bruk. Nawet jak eksmitowany pozniej udowodni w sadzie, ze byl niewinny, to w dalszym ciagu doznana przez niego szkoda nie zostanie naprawiona, a zgodnie z obecnym orzecznictwem falszywej oskarzycielce najprawdopodobniej nie spadnie wlos z glowy.
Duze profity i brak ryzyka to polaczenie, ktore skonczy sie masowymi naduzyciami i w konsekwencji dalszym spadkiem popularnosci zwiazkow malzenskich i
  • Odpowiedz
Udowodnij że nie istnieje trójkąt prostokątny, w którym przeciwprostokątna ma długość 24, a kąty ostre α i β są takie, że cos α = 34 i tg β = 43 .


@Nieszkodnik: Do geometrii nieeuklidesowych już nie doszedłeś na tych uniwersytetach, co? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Eh, kolejny
  • Odpowiedz