Wpis z mikrobloga

Gdy miałam 15 lat stwierdzono u mnie w poradni zaburzenia depresyjno lekowe ja szczerze mówiąc nawet nie wiedziałam do końca o tym.
Dzisiaj 5 lat później nie potrafię wyjść z domu czekam aż sąsiedzi wejdą bym ja wyszła z domu wyrzucić śmieci czy jeśli pójdę z tym dokumentem do psychologa bądź psychiatry to pomoże to szybciej postawić diagnozę? Co ja mam robić od czego ja mam zacząć już tak bardzo się mecze do tego nerwica codziennie walące serce już mam dosyć wszystkiego (,) #nerwica #depresja #fobiaspoleczna #psychiatria #psychologia #wykop #przegryw
  • 14
@namojejosce: Co by się wydarzyło, jeśli wyszła byś wyrzucić śmieci np. wtedy gdy sąsiedzi jeszcze są? Bardziej obawiasz się, że Cię widzą? Czy że zainicjują z Tobą rozmowę? Z lękami można walczyć, a nawet w pewnym momencie nie będzie innego wyjścia.
@goodguy: Powiem w ten sposób nie boje się rozmowy chociaż sama nie wiem ponieważ dawno z nikim nie rozmawiałam oprócz dzień dobry wiec nie wiem jak mogłabym się zachować w takowej sytuacji. Szczerze to ja chyba obawiam się tego jak wyglądam ponieważ zawsze gdy ktoś przechodzi najpierw biegnę do lustra zobaczyć czy kaptur idealnie zakrywa moja głowę a później jeszcze do okien by zobaczyć czy nikt się nie kręci wiec właściwie
@namojejosce: warto też zauważyć, że takim zachowaniem spirala się nakręca, bo ludzie też bardziej będą interesować się osobą, która zazwyczaj się ukrywa. A gdybyś się nie ukrywała, to by ludzie to olali bo w końcu to nic dziwnego Cię zobaczyć. Zastanawiające co? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Kiedyś zachowywałem się podobnie jak Ty, ale nie chcę Ci wmawiać, że miałem identyczną sytuację, bo ja nie miałem nigdy stwierdzonych