Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
Już się wykopowi ekonomiści zesrali. Jak to podnosić podatki? W Czechach łobniżajo i ratujo gospodarkie. Niech mi ktoś wytłumaczy skąd mamy sfinansować rozjechaną służbę zdrowia? Energetyka? Nie, nie tylko elektrownie, ale większość sieci przesyłowej do wymiany. Gospodarka wodna? Panie po co to. Cza podatki łobniżyć i ratować gospodarkę.

Tani populizm dla postsowieckich pseudoliberałów.
#neuropa #polityka
  • 68
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kjedne: a może nie wiadomo co mają podnieść. Commes des fuckdown. Też uważam, że skala podatkowa jest do przerobienia, ale no np składkę zdrowotną trzeba podnieść wszystkim, bogatym bardziej, ale podnieść trzeba wszystkim o ok 100 pln.
Niech mi ktoś wytłumaczy skąd mamy sfinansować rozjechaną służbę zdrowia? Energetyka?

@MKULTRA: Większość takich rzeczy finansuje się odpowiedzialną gospodarką finansami publicznymi.

U nas zamiast na poprawę funkcjonowania państwa publiczne pieniądze się wydaje na kupowanie głosów albo je po prostu rozkrada.

Energetyka to natomiast osobny rozdział. Z polskiej energetyki PIS zrobił bagno do kupowania głosów. Mało wspomnieć pompatyczne projekty energetyczne, które miały na celu kupowanie głosów dla lokalnego posła, blokowanie innych źródeł
Pobierz
źródło: comment_1606454214sX23Mf0Tj74jkPY1NQmHyP.jpg
Większość takich rzeczy finansuje się odpowiedzialną gospodarką finansami publicznymi.


@ZaplutyKarzelReakcji: odpowiedzialna 'gospodarka finansami publicznymi' (xD) to nie jest obniżanie podatków dla lepiej zarabiających i cięcie wydatków, tam gdzie biedniejsi ich bardziej potrzebują. Z polskiej energetyki, to nie tylko PiS zrobił kupe, Tusku i ludzie przed nim też #!$%@? kładli i teraz mamy kilka gorących ziemniaków przerzucanych na następnych od kilkunastu lat, ale to za naszego życia #!$%@?. Służba zdrowia już się
odpowiedzialna 'gospodarka finansami publicznymi' (xD)

Takimi frazesami wyjechałeś, że się kawą zakrzsztusiłem xD


@MKULTRA: To nie są frazesy tylko fakty. Jak się zwiększa wydatki stałe budżetu o kilkadziesiąt miliardów i finansuje je długiem + praktyczną likwidacją inwestycji publicznych to konsekwencja może być tylko jedna.

Po co podnieść podatki najbogatszym, np. na energetykę skoro można jakiejś Pani z zadupia bez możliwości podjechania za lepszą pracą do większego miasta podnieść rachunki za prąd
To nie są frazesy tylko fakty. Jak się zwiększa wydatki stałe budżetu o kilkadziesiąt miliardów i finansuje je długiem + praktyczną likwidacją inwestycji publicznych to konsekwencja może być tylko jedna.


@ZaplutyKarzelReakcji: to są Panie frazesy, bo przez caaaaaaały okres najnowszysch rządów PiS obniżał relację PKB do zadłużenia. Nie chcę ich bronić z wiadomych powodów, ale takie są fakty i na tym skończmy.

PIS już próbował podnieść podatki dla jednooosbowych działalności gospodarczych
@MKULTRA: O kolejny fetyszysta zadłużenia publicznego xD najważniejszy wskaźnik - relacja długu do PKB. PIS mogl całkiem #!$%@? inwestycje to wtedy miałbyś jeszcze lepsza relacje dług - PKB. Tylko co z tego?

O czym ty pieprzysz? Jaka budowlanka? Oni się nawet nie łapali na te podwyżkę. To miało dotyczyć jdg, które maja jednego głównego klienta.

Wiesz co mnie trzyma w tym kraju? Niskie koszty życia i niskie podatki. Moja firma przeszła
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@MKULTRA: a może nie przesrywać kasy z podatków na niewydolną administrację, TVP i/lub czasopisma premie itp długo by wymieniać? System jest zły, nie mam nic przeciwko podatkom jeśli są dobrze wykorzystywane. A nie są. Potrzeba zmian systemowych. Poza tym PIT jest do zniesienia, jest nie efektywny i służy tylko do inwigilacji. Sporą część pitu to podatek od budżetówki i emerytów. A urzędnicy to muszą jeszcze obsługiwać. Pytam się po co? Niech
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MKULTRA: ale to nie jest tak że podnosząc podatki w nieskończoność będziesz mieć kasę na wszystko. Podnoszenie podatków to nie jedyna droga i nie trzeba koniecznie uciekać się do tego sposobu akurat. Można robić wiele rzeczy w celu poprawy i optymalizacji stanu finansów państwa. Podatków nowych i wyższych mieliśmy w #!$%@? w ostatnich latach i widać nie przekłada się to bezpośrednio na lepsze funkcjonowanie służb publicznych
O kolejny fetyszysta zadłużenia publicznego xD najważniejszy wskaźnik - relacja długu do PKB. PIS mogl całkiem #!$%@? inwestycje to wtedy miałbyś jeszcze lepsza relacje dług - PKB. Tylko co z tego?


@ZaplutyKarzelReakcji: powiedz to MFW, agencjom ratingowym, bankowi światowemu

Oni się nawet nie łapali na te podwyżkę. To miało dotyczyć jdg, które maja jednego głównego klienta.


Czyli etatowcy robiący optymalizację podatkową kosztem zwykłych ludzi? Wiesz ja tam widzę, że coś jest
@MKULTRA: wiadomo, że są problemy do rozwiązania, które wymagają dużych pieniędzy ale nie rozumiem dlaczego my mamy płacić za nieudolność rządów, które wydawały pieniądze na cele wyborcze takie jak 500+, TVP, dotowanie górnictwa przez energetykę czy przekop mierzei wiślanej (nazywam je celami wyborczymi, bo oficjalne cele można było osiągnąć dużo mniejszym kosztem)
@MKULTRA:

Nic nie zrobisz, bo koszt przeniesienia się gdzie indziej będzie wyższy niż obciążenia podatkowe, które byś ponosił przez dekady, a i tak chciałbyś się przenieść tam, gdzie jeszcze więcej podatków.


Bzdura. Nic mnie w tym kraju nie trzyma.

powiedz to MFW, agencjom ratingowym, bankowi światowemu


Co mam powiedzieć? Że fetysz długu publicznego na wykopie jest niezdrowy, a patrzenie na jeden wskaźnik makro to żart?
@2mack: wszystkie rzeczy które wymieniłeś to jest kropla w morzu potrzeb. Sama służba zdrowia z podniesieniem nakłądów do minimum 6,8 % PKB, to są setki miliardów złotych.