Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
Już się wykopowi ekonomiści zesrali. Jak to podnosić podatki? W Czechach łobniżajo i ratujo gospodarkie. Niech mi ktoś wytłumaczy skąd mamy sfinansować rozjechaną służbę zdrowia? Energetyka? Nie, nie tylko elektrownie, ale większość sieci przesyłowej do wymiany. Gospodarka wodna? Panie po co to. Cza podatki łobniżyć i ratować gospodarkę.

Tani populizm dla postsowieckich pseudoliberałów.
#neuropa #polityka
  • 68
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@szasznik: no jak chcemy mieć służbę zdrowia na poziomie europejskim z wydadkami w okolicach 7-8% PKB, to ile to będzie pajacu? Czytać nie potrafisz i o czym napisałem we wpisie?
  • Odpowiedz
pajacu


@MKULTRA: Widzę że z kulturą jesteś na bakier.

no jak chcemy mieć służbę zdrowia na poziomie europejskim z wydadkami w okolicach 7-8% PKB


@MKULTRA: To jest nierealne do wprowadzenia "na już". Obecnie służbie zdrowia już bardzo by pomogło dosypanie tych kilkudziesięciu miliardów.
  • Odpowiedz
Obecnie służbie zdrowia już bardzo by pomogło dosypanie tych kilkudziesięciu miliardów.


@szasznik: powiedział gościu który w życiu nie otworzył podręcznika do ekonomii i w życiu nie robił poważnych analiz
  • Odpowiedz
@MKULTRA: wzrost dochodu z nowych podatków został oszacowany na 8 mld, a nie ponad 300 mld

ale dajmy spokój tej dyskusji, bo nie jestem zwolennikiem korwinizmów, generalnie się zgadzam z stwierdzeniem, że konfederackie puste gadanie o obniżkach podatków to populizm -- tylko chciałbym żeby pewne rzeczy zostały znormalizowane. Jeśli będziemy przewalać kasę na bezpośrednią redystrybucję, to nigdy nie uda się kompleksowo zrealizować programów infrastrukturalnych i instytucjonalnych.
  • Odpowiedz
a czy Niemiec ma?


@MKULTRA: to niezły whataboutism

Pójdzie na kolejne maszty narodowe jak z funduszu na covid, a ty będziesz klaskać uszami jak znowu podniosą bo trzeba ratować energetykę xD
  • Odpowiedz
Niech mi ktoś wytłumaczy skąd mamy sfinansować rozjechaną służbę zdrowia?


@MKULTRA: A przykładów mam dziesiątki:
* Nie dawać miliardów TVP
* Sprywatyzować TVP i radia Państwowe
* Sprywatyzować kopalnie (choć teraz słaby moment) i przestać traktować górników jak
  • Odpowiedz
@malani: Zapomniałeś o pisowskiej fundacji narodowej przepieprxajacej co roku 100 milionów złotych z państwowych spółek. Zapomniałeś o funduszach celowych, które stały się prywatna sakwa ministrów pisu.

Tego jest cała masa. Finanse publiczne zaczęły służyć wyłącznie celom partyjnym
  • Odpowiedz