Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
Już się wykopowi ekonomiści zesrali. Jak to podnosić podatki? W Czechach łobniżajo i ratujo gospodarkie. Niech mi ktoś wytłumaczy skąd mamy sfinansować rozjechaną służbę zdrowia? Energetyka? Nie, nie tylko elektrownie, ale większość sieci przesyłowej do wymiany. Gospodarka wodna? Panie po co to. Cza podatki łobniżyć i ratować gospodarkę.

Tani populizm dla postsowieckich pseudoliberałów.
#neuropa #polityka
  • 68
@MKULTRA: 10-15% budżetu (a być może więcej) jest wydawane nieefektywnie (wliczam w to także działalność SSP). Problemem nie jest że podatki są za niskie czy za wysokie, tylko są zbyt skomplikowane, niesprawiedliwe i nieefektywnie wydawane. Podnoszenie ich przed rozwiązaniem tych problemów jest po prostu pluciem na ludzi.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MKULTRA: podałem Ci argument o PIT. ZUS jest niedofinansowany? ;) No ten najdroższy na świecie system informatyczny? Takie są fakty (co za bzdura, próbujesz po prostu uciąć dyskusję). Ja jestem wychowany do liczenia kosztów! Państwo koszty przerzuca na obywatela. Nie mam zaufania do administracji i odbieram co moje kiedy mogę tym złodziejom.
Mnie na szczęście jeszcze nie l, ale sprawdź ile przedsiębiorstw padło kiedy zwrócili się do US o zwrot z
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ZaplutyKarzelReakcji: wiem, mam tam rodzinę znajomych, do Drezna mam 3 razy bliżej niż do Warszawy. Wiem i mnie śmieszy, że taki chcesz być niemiecki i zachodni, a zachowujesz się jak chłop wyrosły z pańszczyzny, który by tylko do siebie grabił, a resztę ma gdzieś.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wolny_kangur: to jest gościu któremu liberalizm zgrzał się w mózgu z Tatcher czy innym Reganem, bez znajomości liberalizmu w ogóle z poglądami ekonomicznymi jak Chicago Boys 50 lat temu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ZaplutyKarzelReakcji: tak, tak sobie wmawiaj. A potem jedź do Niemca i poczuj na własnej skórze, że nie jesteś w ich oczach żaden kosmopolita, tylko drobny cwaniaczek z Polski, na równi z turasem od komisu samochodowego.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Niech mi ktoś wytłumaczy skąd mamy sfinansować rozjechaną służbę zdrowia? Energetyka?


@MKULTRA: samo TVP to 2 miliardy rocznie. 500+ to z tego co pamiętam ok 40mld rocznie. 13 emerytura to ok 10 mld. Gdyby przyciąć te bezsensowne wydatki, to były by pieniądze i na energetykę i na służbę zdrowia.