Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#mieszkanie #nieruchomosci #kredyt #pytanie #wroclaw

Hej Mirki. Mam 30 lat, jestem singlem, wynajmuję mieszkanie we Wrocławiu za 1800 PLN. I kurde, mam dość wynajmu, chciałabym jednak fundusze inwestować w coś własnego, niż obcy kredyt. Tylko... ceny są chore :(
Jest w ogóle o czym myśleć, gdy mam odłożone 30k PLN (mogłabym pożyczyć ok.100k od rodziny) i zarabiam 6500 brutto na UoP? Czekać? W planach mam zmianę pracy i osiągnięcie 8k brutto, ale Covid trochę popsuł mi szyki.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5fbf7acfb554c8000ab00a94
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 20
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Nie pakuj się na siłę w kredyt. To tylko u nas jest takie głupie ciśnienie, że wstyd wynajmować. Tym bardziej teraz gdy jesteśmy na szczycie cenowym, mieszkania są często robione na #!$%@?, bo i tak się sprzedadzą i gdzie ostatnie newsy wskazują na duży wzrost podaży mieszkań r/r czyli coś się zaczyna dziać! Pół roku, rok przeczekać nie zaszkodzi. Nikt nie wie jakie będą wtedy ceny.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: mieszanie nie jest inwestycją, jeśli jest tylko twoją jedyną. To jest zamrożenie masywnej ilości gotówki w miejsce, do którego wciąż trzeba dokładać (czynsz, naprawy itp). Wykorzystaj obecnie odłożoną poduszkę do podjęcia ryzyka zwiększenia swoich zarobków poprzez dodatkowe szkolenia, negocjowanie wynagrodzenia lub zmianę pracy, a nawet założenie firmy. Jak kupisz mieszkanie to nie dość że się cały spłuczesz z kasy (którą w obecnych czasach trudno utrzymać), ale za to będziesz na
  • Odpowiedz
To jest zamrożenie masywnej ilości gotówki w miejsce, do którego wciąż trzeba dokładać (czynsz, naprawy itp).


@hesus: No nie żartujmy z tym ciągłym naprawianiem.

Jak kupisz mieszkanie to nie dość że się cały spłuczesz z kasy (którą w obecnych czasach trudno utrzymać), ale za to będziesz na "fikcyjnym swoim", bo jeszcze kredyt do spłacenia.


Zupełnie pomijasz, że będzie powoli budował swój majątek netto, gdzie przy najmie będzie budował czyjś majątek.

Siądź
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: no i mamy eksperskośćc wykopu w całej okazałości XD

Siądź i pomyśl, czy jesteś w stanie rozwinąć się z pomocą obecnego kapitału aby mieć zarobki na poziomie 15-20k


@hesus: Ty tak serio?

OPie, jeśli Ty się wykopków pytasz czy masz kupić mieszkanie to nie kupuj. A te 1800 za wynajem to masz teraz ratę w #!$%@?. Weź jakiś kredyt ze stałym oprocentowaniem, bo wibor już w dół nie pójdzie.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: jak Wrocław to pewno warto poczekać parę miesięcy i zobaczyć czy nie pójdą w dół ceny. Ale im dłużej wynajmujesz tym starsza będziesz gdy w końcu spłacisz swój kredyt i tym więcej spłacisz go osobie od której mieszkanie wynajmujesz. Na emeryturze nie będzie Cię stać na wynajem plus do tego czasu wypadałoby zbudować sobie kapitał pozwalający na przeżycie. Wbrew opinia wykopowych specjalistów nie każdy będzie zarabiał 20 tysi w wieku
  • Odpowiedz
Siądź i pomyśl, czy jesteś w stanie rozwinąć się z pomocą obecnego kapitału aby mieć zarobki na poziomie 15-20k,


@hesus: jakby wszyscy mieli czekać aż osiągną taki poziom zarobkow to mieszkania kupowałby promil społeczeństwa

A dla OP najlepszym wyjściem jest znalezienie sobie partnera życiowego i rozłożenie kosztów zakupu na 2 osoby
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@czarny_matt94: nie ma u nas kredytów ze stałym oprocentowaniem (chyba że na kilka lat). Poza tym pochwal sie jakie byly stopy procentowe i ceny mieszkań kiedy brałeś kredyt, a jakie teraz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Powinnaś być w stanie kupić jak weźmiesz ( nie pożyczysz - musza Ci zrobić darowiznę ) od rodziny na wkład własny. Na Twoim miejscu przymierzałbym się, ale obserwował bacznie rynek, koronakryzys może trochę namieszać w cenach, także masz niezerową szansę na wyjście lepiej czekając trochę.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Ile teraz zostaje Ci z pensji po wszystkich kosztach i czy to wystarczy? Po zakupie mieszkania będziesz spłukany z oszczędności plus co miesiąc będziesz płacił czynsz i media + ratę (co już samo w sobie może wyjść więcej niż Twój obecny wynajem) + spłatę rodziny, do tego podatek od nieruchomości i ubezpieczenie mieszkania raz do roku. Weź też pod uwagę koszty wstępne - prowizja banku, notariusz, PCC, wpis do hipoteki,
  • Odpowiedz