Wpis z mikrobloga

Potrzebuje porady... Od kilku miesiecy mam dziwne poczucie lęku, prześladuje mnie. Dla przykładu jak wychodzę z pracy zawsze mam lęk, że zrobiłem coś źle mimo, że wiem iż tak nie było lęk prześladuje. Cały wolny czas spędzam w łóżku, siedzę do późnych godzin bo niechce spać by następny dzień się nie skończył bo następny może być gorszy i pytanie... Czy jak umówię się na wizytę to potraktuje mnie poważnie, bo ostatnio czytam, że psychiatrzy takie osoby traktują jak leni. Dodam, że trochę pracuje już w mojej pracy i lubiłem ją... W ogóle powinienem zglosic sie do psychiatry czy psychologa? #psychiatra #psychologia
  • 57
  • Odpowiedz
@Takijakja potraktują poważnie! Nie czekaj zapisuj się. Trzeba znaleźć przyczynę lęku i ją wyeliminować lub tak zaakceptować by nie budziła obaw. Jak potrzebujesz z kimś pogadać by się wygadać to pisz! Trzymaj się i bądź twarda! Powodzenia
  • Odpowiedz
  • 8
@Takijakja Pewnie pójdziesz do lekarza i wypisze Ci leki słabe leki przeciwdepresyjne, później jak nie zadziałają to da Ci mocne i będziesz chodził naćpany. Później się uzależnisz od benzodiazepiny i będziesz brał jeszcze inne tabletki. Tak wygląda leczenie tego czegoś.
Ja przez to przechodziłem. Po wielu latach pomogłem sobie sam w inny sposób.
  • Odpowiedz
@Takijakja Pewnie pójdziesz do lekarza i wypisze Ci leki słabe leki przeciwdepresyjne, później jak nie zadziałają to da Ci mocne i będziesz chodził naćpany. Później się uzależnisz od benzodiazepiny i będziesz brał jeszcze inne tabletki. Tak wygląda leczenie tego czegoś.

Ja przez to przechodziłem. Po wielu latach pomogłem sobie sam w inny sposób.


@kidi1: Muszę się z Tobą zgodzić, przy podobnych objawach dostałem Bupropion plus Ketrel na spanko. Owszem, zasypiało się
  • Odpowiedz
@Takijakja: hej, stany lękowe mogą mieć bardzo różne podłoże i warto szukać ich źródła „holistycznie”. Psycholog to lekarz który dzięki wywiadowi jest w stanie opracować plan leczenia który polega na rozmowach, szukaniu źródła niepokojów. Psychiatra to lekarz który też poprzez wywiad powinien móc dobrać Ci odpowiednie leki tak aby ustabilizować Twój stan. Powinien też monitorować Twoje samopoczucie odpowiednio zmieniając dawki leku. Jeśli psychiatra wystawi Ci receptę bez wywiadu i powie: kolejna
  • Odpowiedz
  • 30
@Takijakja: dzięki, więc na wizytę umówię się jak najszybciej, tylko przeraża mnie wizja funkcjonowania na lekach... ale działać trzeba bo widzę, że jest coraz gorzej. Jakieś trzy miesiące temu jeszcze starałem sobie wmówić, że to minie samo...
  • Odpowiedz
@Takijakja: niekoniecznie od razu wypiszą Ci leki. nie martw się, idź do psychologa lub psychiatry i oni odpowiedzą na Twoje pytania, doradza. nie słuchaj diagnoz ludzi z internetu
  • Odpowiedz
ne poczucie lęku, prześladuje mnie. Dla przykładu jak wychodzę z pracy zawsze mam lęk, że zrobiłem coś źle mimo, że wiem iż tak nie było lęk prześladuje. Cały wolny czas spędzam w łóżku, siedzę do późnych godzin bo niechce spać by następny dzień się nie skończył bo następny może być gorszy i pytanie... Czy jak umówię się na wizytę to potraktuje mnie poważnie, bo ostatnio czytam, że psychiat


@Takijakja: @kidi1
To
  • Odpowiedz
@Takijakja: Nie ma co się bać leków, wielu osobom pomogły w tym mi. Znajdź tylko jakiegoś psychiatrę z dobrymi opiniami żeby mieć zaufanie do diagnozy. I możesz mu od razu zasugerować żeby polecił jakiegoś psychoterapeutę żeby to później z nim przerobić. I antydepresanty, przynajmniej te które ja dostałem nie działają jak dragi, wręcz przeciwnie- jest większa jasność myślenia i motywacja do działania. Powodzenia :)
  • Odpowiedz