Wpis z mikrobloga

Który poziom oporu w Zwift dla Elite Novo Force 8 będzie odpowiedni? Od pewnego czasu jeżdżę na 5 jednak nigdy jeszcze nie udało mi się przekroczyć bariery 600W, ktoś coś?
#zwift #trenazer #kolarstwo
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Podejrzewam, że przy tym trenażerze Zwift ogranicza Waty do właśnie 600. W zeszłym roku jeździłem na zwykłych rolkach i więcej niż 400 nie dało się wykręcić.
  • Odpowiedz
@Dzionny: masz ten trenażer? Zastanawiam się nad kupnem albo tego, albo saris fluid 2. Wiem że to całkiem dwa różne trenażery, ale fluid2 ma trochą ostrą progresję watów powyżej 28kmh i różne opory w zależności od tego czy jednostka jest zimna czy nagrzana.
  • Odpowiedz
@moon_bluebird: Mam ten trenażer i mam tez pomiar mocy. Po dwóch prostych eksperymentach (jazda na 5 a następnie poziomie 4 oporu- na jednym telefonie pomiar z miernika a drugi ze Zwift) doszedłem do wniosku ze 5 poziom nie jest nawet bliski prawdziwości (odchyły o jakieś ~50 W). Przy 4 poziomie Zwift zaniża względem pomiaru mocy o ~20W. Nie mam pojęcia skąd im się wzięło że 5 jest najbardziej wiarygodny. To
  • Odpowiedz
@Dzionny: jakie masz wrażenia z użytkowania trenażera? zastanawiam się nad jego kupnem, ale trochę się boję że przy intensywnym wykorzystywaniu (godzina dziennie kilka razy w tygodniu) zajadę rolkę - na sieci jest kilka takich zdjęć gdzie są wręcz wyżłobione przez oponę, a nie idzie jej wymienić.
  • Odpowiedz
@moon_bluebird: Po około 50 jazdach nie ma na rolce żadnych śladów użytkowania. Jeśli nie będziesz używał drogowych opon i zamontujesz wszystko jak w instrukcji to imo dobre kilka lat posluży.
  • Odpowiedz
@Dzionny: parowałeś go z jakimiś apkami typu zwift czy coś jeszcze przed posiadaniem miernika mocy za pomocą czy tej ichniejszej przystawki/licznika bezprzewodowego? No i jaki masz miernik mocy, bo za tym też sie w perspektywie rozglądam :)
  • Odpowiedz
@moon_bluebird: Przed kupnem pomiaru mocy miałem odczyt z czujnika kadencji/prędkości. Odradzam kupno Misuro B+ (ponoć straszny pażdzierz). Jeśli już pchasz się w czujniki to wybierz coś z Wahoo lub Garmin https://eu.wahoofitness.com/devices/bike-sensors ewt jakieś budżetowe rozwiazanie w stylu Magene. Pomiar mocy który posiadam to: https://www.bikester.pl/stages-cycling-power-l-korba-z-miernikiem-mocy-do-shimano-105-r7000-M737516.html?vgid=G1005137&cgid=240114. Widze że teraz poszedl troche w góre. Jak go brałem był po 1300 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Dzionny: znalazłem bezprzewodowy zestaw kadencja,prędkość,pulsometyr który niby bez problemu współpracuje ze zwiftem (https://allegro.pl/oferta/meilan-m4-bezprzewodowy-licznik-pulsometr-8107322363), myślę że starczy, sparuję go z trenażerem tak jak polecasz z ustawieniem na 4. Opcją b na trenażer jest jeszcze saris fluid2, który jest pancerny, praktycznie nie do zajechania, trochę droższy, ale ma i swoje wady (duża różnica w oporach przy zimnej i rozgrzanej jednostce + dosyć ostra progresja mocy powyżej 25kmh). Chyba się zdecyduje na
  • Odpowiedz
@Dzionny: mógłbym ciebie prosić jeszcze o jedną przysługę? ( ͡° ͜ʖ ͡°) znalazłem taką grafikę https://aws1.discourse-cdn.com/gozwift/original/4X/7/6/2/762cf75108e4cb8d8a224957091bb84113ddd34a.png , mógłbyś rzucić na nią okiem i sprawdzić kilka wpisów mocy dla zadanego poziomu obciążenia trenażera (coś w zakresach 4-8) + prędkości i sprawdzić jakiego rzędu rozbieżności są pomiędzy wskazaniami twojego miernika mocy a danymi z tabelki? :) Nabrałem sobie trenażer przed świętami, dzisiaj przyszedł mi zestaw z komputerkiem rowerowym
  • Odpowiedz
@moon_bluebird: Rozbieżności rzędu 20/30W dla oporow 4,5,6. Od 7 poziomu to juz w ogole czary się dzieją. Ale takie pomiary też nigdy nie będą dokładne. Nie jest możliwe otrzymanie rownych wynikow. Tak juz dzialaja pomiary mocy.
  • Odpowiedz
@Dzionny: dziękuje ci bardzo, jakbyś miał kiedyś pytanie odnośnie tematów przyrodniczych to służę pomocą (rozpoznawanie naszych roślin/zwierząt, częściowo też kwestie przyrodniczo-prawne) Jakby co, robię też ekspertyzy przyrodnicze.
  • Odpowiedz