Wpis z mikrobloga

@WarmWeather: Dokładnie tak. Generalizuj dalej. Oczywiście ty #!$%@? tylko najświeższą wołowinę z Argentyny i poprawiasz to jarmużem z własnej plantacji.


@Joachim_Mordechaj: tu chodzi o to, że Drwal jest po prostu niedobry. Lubię maka, chociaż jadam tam rzadko. Naczytałem się parę lat temu w necie jakie to dobre, ludzie odliczali dni do kiedy miał się pojawić w ofercie i sam też się na niego napaliłem. I było to jedno z największych
@toodrunktofuck Kulinarnych XD Do McD idzie się tylko i wyłącznie ze świadomością wyrzucenia w błoto pieniędzy na coś co można samemu zrobić lepiej i więcej a gdy po prostu ci się samemu nie chce. Kwestia smaku jest subiektywna, jednemu będzie smakować lepiej, innemu mniej, niemiej tyczy się to też tego co powiedziałem wcześniej, idziesz tam ze świadomością że idealnie nie będzie i co najwyżej napchasz się na godzinę dwie i zaraz znowu
Do McD idzie się tylko i wyłącznie ze świadomością wyrzucenia w błoto pieniędzy na coś co można samemu zrobić lepiej i więcej a gdy po prostu ci się samemu nie chce.


@Anscylla: W sumie to można powiedzieć o każdej knajpie i restauracji, idziesz tam mimo że relatywnie przepłacasz i możesz to zrobić sam - czy lepiej, to już kwestia umiejętności.