Wpis z mikrobloga

@Korax: I znowu to samo, tutaj możesz to jakoś interpretować a ten już o kutasach na czole.
Zapytaj osobę która dziarę sobie zrobiła taką co to oznacza, bo chyba nie uważasz że wiesz lepiej od niej?
  • Odpowiedz
@Zendemion: Ludzie sobie tatuują krzyże, symbole wiary katolickiej, nakłaniającej do karania homoseksualistów = mój kolega gej ( ͡° ͜ʖ ͡°) czuje się pokrzywdzony i znienawidzony.

Ale do tatuaży przedstawiających krucyfiks nic nie mam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@andrzej-roman Jak zobaczę kolesia z np. swastyka na ramieniu to wyrobie sobie o nim szybko opinie i raczej będę go unikał. Może stracę szansę na dowiedzenie się że jest fanem kultury indyjskiej...
  • Odpowiedz
ale historycznie ruchy antyklerykalne były zawsze bardziej pokojowe od ruchów klerykalnych


@Ofacet: Tak, kilkadziesiąt milionów ofiar komunizmu może to potwierdzić.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@stdmat Sprowadzenie myśli komunizmu XX wieku do czegoś takiego jak 'ruch antyklerykalny' to jak powiedzenie że naziści byli ruchem antyimigracyjnym xD
  • Odpowiedz
@Ofacet: To podaj mi przykłady tych "ruchów klerykalnych". Coś takiego samo z siebie nie istnieje. Za klerykalizmem zawsze stoi jakaś religia. I też mogę ci odpisać "sprowadzenie chrześcijaństwa/islamu/buddyzmu do czegoś takiego jak 'ruch klerykalny' to jak powiedzenie że Czerwni Khmerzy byli ruchem chłopskim xD". Podobnie antyklerykalizm, niemal zawsze ma jakieś ideologiczne tło i to zazwyczaj śmierdzące.
  • Odpowiedz